S bednou budu spokojená, říká Sáblíková před startem ME

Mistrovství Evropy ve víceboji. To je první vrchol letošní rychlobruslařské sezóny. Šampionát od pátku do neděle hostí italské Collalbo. Pozornost českých příznivců bude pochopitelně upřena především na obhájkyni titulu Martinu Sáblíkovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anketa Sportovec roku 2010 - Martina Sáblíková, rychlobruslení | Foto: Vojtěch Bureš | Zdroj: Český rozhlas

Nebude to ale jen Martina Sáblíková, která bude české barvy hájit. Na loňské výsledky by ráda navázala také Karolína Erbanová a první významnou soutěž má před sebou Kateřina Novotná. Doposud se specializovala na short track, aktuálně ovšem chce spojit obě disciplíny. "Po olympiádě jsem si řekla, že v letošní sezoně zkusím trošku víc na tom long tracku, zkusím udělat kvalifikační časy a pak se uvidí. Odjela jsem do Calgary, kde jsem zajela kvalifikační časy, a to mi umožňuje startovat na větších závodech," vysvětlila držitelka zlaté medaile z loňské Evropy ve víceboji, ovšem právě na krátké dráze.

A proč rodačka z Benátek nad Jizerou zvolila pro přípravu právě Calgary? "Mají velký stadion, kde se jezdí long track a uprostřed jsou dvě menší dráhy na short track. Je tam jednoduché střídat tyto dvě disciplíny. Takže jsme trénovali dvoufázově, jednou denně na ledě a jednou na suchu. Hlavně jsme se snažili vylepšit techniku."

Přehrát

00:00 / 00:00

S bednou budu spokojená, říká Sáblíková před startem ME

Hlavní pozornost ovšem bude pochopitelně upřena na Martinu Sáblíkovou. Ta má neustále před očima dvě zlaté medaile z Vancouveru. Ví přitom, jak zavazující úspěch z loňských olympijských her je. "Řekla bych, že žít s tím není nic špatného. Líbí se mi, že je můžu vlastnit, ale je to určitá zodpovědnost do příštích let a do dalších závodů. Doufám, že mi to pojede, když ne, je to sport, stát se může všechno. Myslím na rok 2014 a za tím jdu. Jestli se to povede nebo nepovede, to je ve hvězdách."

Podstatně blíže ovšem je mistrovství Evropy v Collalbu. Po nepříliš zdařilém vstupu do sezóny, kdy Martinu omezovaly zdravotní problémy, se nejlepší česká sportovkyně uplynulého roku cítí už v pohodě. "Pro mě bylo nejhorší, že jsem nemohla startovat. Jinak dvě druhá místa nejsou špatný. Jsem ráda, že jsem na bedně, což jsem před sezonou chtěla. Co se týče fyzické kondice, tak už je snad všechno v pořádku. Teď uvidíme, jak se srovnám do sprintu a uvidíme, jak půjde Evropa, čtyřboj a potom jednotlivé tratě. Když bude bedna, budu spokojená," věří Martina Sáblíková. Pod širým nebem v Collalbu se představí v soutěži mužů také mladší z rodu Sáblíků Milan.

Pavel Petr, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme