Sáblíková dosáhla ve Světovém poháru na první letošní vítězství

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková dosáhla v seriálu Světového poháru na první letošní vítězství. V Astaně ovládla závod na pět kilometrů, druhou Němku Claudii Pechsteinovou porazila o tři desetiny sekundy a v průběžném pořadí Světového poháru na dlouhých tratích je první.

Rychlobruslení, Martina Sáblíková, Mistrovství Evropy 2011 v Collalbu

Rychlobruslení, Martina Sáblíková, Mistrovství Evropy 2011 v Collalbu | Foto: Pavel Lebeda pro SPORT INVEST GROUP

Na předchozích závodech v nizozemském Heerenveenu a v ruské Kolomně skončila Sáblíková na třech kilometrech shodně druhá, dnešní vítězství ji ale posunulo v celkovém pořadí před Stephanií Beckertovou, na kterou má náskok 40 bodů.

Právě na tuto německou závodnici narazila Sáblíková v rozjížďce a v souboji byla rychlejší, o první vítězství v sezoně se ale musela prát na dálku s Pechsteinovou až do posledních metrů. Stephanii Beckertová nakonec byla v Astaně až čtvrtá, před ni se ještě prosadila za Pechsteinovou Olga Grafová z Ruska.

Martina Sáblíková je vládkyní na pětikilometrové trati od roku 2007, vyhrála všechny velké závody a šestkrát ovládla celý seriál Světového poháru.

Světový pohár v rychlobruslení v Astaně:

Muži:

1500 m: 1. Davis (USA) 1:46,01, 2. Bökko (Nor.) 1:46,34, 3. Brodka (Pol.) 1:46,42, divize B: 20. Sáblík (ČR) 1:53,67.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 6 závodů): 1. Bökko 210, 2. Vriend (Niz.) 181, 3. Brodka 160.

Ženy:

5000 m: 1. Sáblíková (ČR) 7:00,75, 2. Pechsteinová (Něm.) 7:01,05, 3. Grafová (Rus.) 7:01,38.

Průběžné pořadí SP (po 3 z 6 závodů): 1. Sáblíková 260, 2. Beckertová (Něm.) 220, 3. Pechsteinová 201.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít