Sáblíková je po dalším náročném přesunu připravená na Světový pohár v Berlíně

Rychlobruslařka Martina Sáblíková se znovu proletěla přes kus světa, aby mohla dál závodit ve Světovém poháru. Z kazašské Astany do Berlína, kde se dnes postaví na start tříkilometrové trati, to měla přes pět časových pásem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková se na Světovém poháru v Berlíně poprvé představí v závodě na 3000 metrů. | Zdroj: ČTK

„Spím, kdykoli přijdu na pokoj, abych dospala všechno to manko,“ povzdechla si Martina Sáblíková v hotelu luxusního názvu, ale uprostřed panelákové čtvrti východního Berlína.

Nijak rozmrzelá ale z této situace nebyla. Blíže Česka už Světový pohár mít nemohla, a tak ji těší i návštěva rodičů. Ti se na závody často nedostanou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková před Světovým pohárem v Berlíně

„Na závodech mě vidí tak jednou nebo dvakrát do roka, protože většinou je to někde na druhém konci světa. Ale pokud je to právě třeba Berlín, tak se snaží přijet,“ vysvětluje dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková.

A pojďme pokračovat v dobrých zprávách. Zranění třísla, které si přivezla ze Salt Lake City, už ji snad nelimituje.

„Tento týden jsem poprvé zkoušela jet třístovku. Ve druhé zatáčce jsem to sice začala cítit, ale co se týká trojky (závod na 3000 metrů), nemělo by mě to limitovat. I když start tam samozřejmě bude o něco rychlejší než na pěti kilometrech.“

Obavy z poslední zatáčky

A jak ostrý bude start, tak o to napínavější možná i konec. Martia Sáblíková totiž nastoupí v téže rozjížďce jako domácí Němka Claudia Pechsteinová. Soupeřky se ani tak nebojí, finiše už trochu ano.

„Z poslední zatáčky mám trochu strach. Je to tzv. ‘velká domů‘, to znamená, že ona pojede ten malý úsek zatáčky, já pojedu ten velký. V Salt Lake City to byl opravdu boj o setinky, teď ale bude mít výhodu ‘malé domů‘ ona.

Jen tak mimochodem, nebyl to boj o setinky, ale přesně o jednu setinu, o kterou dokázala Matina Sáblíková Pechsteinou porazit. Jestli se jí to povede i dnes, to se dozvíme v 17 hodin.

Tomáš Kohout, David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme