Sáblíková je po prvním dni MS ve víceboji třetí, vede Wüstová

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková je po prvním dni mistrovství světa ve víceboji na třetím místě. V úvodní disciplíně, půlkilometrové trati, byla čtrnáctá, když zajela čas 40,3 sekundy. Na průběžnou třetí příčku se posunula po závodě na 3000 metrů, který vyhrála v čase 4:01,80. Průběžné pořadí vede Nizozemka Ireen Wüstová.

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková | Zdroj: Reuters

Na pětistovce zaostala Sáblíková za vítěznou Nesbittovou o 2,01 sekundy. Kanaďanka porazila i jednu z největších favoritek na celkové vítězství Ireen Wüstovou z Nizozemska, která skončila na pětistovce třetí.

Sáblíková byla se svým časem spokojená, společně s trenérem Petrem Novákem předpokládali, že bude trošku horší.

Odpoledne si Sáblíková spravila chuť na tříkilometrové distanci, která patří k jejím oblíbeným - vždyť na dlouhých tratích Sáblíková kraluje ve Světovém poháru a vyhrála na nich dvě zlaté olympijské medaile. Do závodu nastoupila v poslední dvojici s jednou z favoritek na celkové vítězství Ireen Wüstovou. Sáblíková nakonec zajela čas 4:01,80 a Nizozemku porazila.

Wüstová ale vede průběžné pořadí, ve kterém Martině Sáblíkové patří třetí příčka. Světový šampionát ve vícebojích se uzavře zítra, kdy rychlobruslařky pojedou závod na 1500 a 5000 metrů.

Z vícebojařského mistrovství světa má Sáblíková už dvě zlaté medaile z let 2009 a 2010. Vloni brala po pádu na závěrečné pětikilometrové trati bronz.

Druhá česká rychlobruslařka Karolína Erbanová se mezi 24 startujících na šampionátu nedostala.

Mistrovství světa v rychlobruslařském víceboji v Moskvě:

Ženy:

500 m: 1. Nesbittová (Kan.) 38,30, 2. Lobyševová (Rus.) 38,95, 3. Wüstová (Niz.) 39,37, ...14. Sáblíková (ČR) 40,31.

3000 m: 1. Sáblíková 4:01,80, 2. Wüstová 4:02,69, 3. De Vriesová (Niz.) 4:07,06.

Průběžné pořadí: 1. Wüstová 79,818 b., 2. Nesbittová 79,891, 3. Sáblíková 80,610.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít