Sáblíková má obhajobu zlata z ME ve víceboji nadosah

Dvojnásobná olympijská vítězka Martina Sáblíková má na dosah čtvrtý triumf ve víceboji na mistrovství Evropy. Do závěrečného závodu na pět kilometrů totiž vstoupí jako vedoucí závodnice průběžné klasifikace. Poslední disciplína v případě žen startuje ve 13 hodin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková na trati | Foto: Jan Pavlíček

Martina Sáblíková po nezdaru na pět set metrů sebrala všechny síly. Vyhrála tříkilometrovou trať a triumfovala poprvé také na patnáctistovce. Před sebou má závěrečnou, pro ni parádní trať. České reprezentantky tak mají nastartováno k tomu, aby ovládly všechny disciplíny evropského víceboje.

„Teď je na to nastartováno velmi dobře, to se ještě nikdy v minulosti nestalo, uvidíme, jestli se to stane teď,“ usmívá se trenér Petr Novák.

Jenže i rychlobruslení je jenom sport a může se stát pochopitelně cokoli. Co by proto Martinu Sáblíkovou o triumf mohlo připravit?

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková má obhajobu evropského zlata ve víceboji nadosah

„Jestli bude špatné počasí, musíme si říct taktiku. Martina proti větru jezdila s rukama na zádech, protože když fouká vítr proti a jdete dopředu rukou, násobí odpor vzduchu. Je potřeba u toho taky přemýšlet.“

S tím by Martina rozhodně problém mít neměla. Při její formě by ji o úspěch neměl připravit ani pád. Má s tím zkušenosti. Ale nemalujme onoho pověstného čerta na zeď.

„Stalo se mi to minulý rok v Calgary, tehdy jsem rychle vstala a bylo to třetí místo. Jestli se něco takového stane teď, jakože doufám, že ne, určitě vstanu a budu pokračovat dál.“

Trenér Petr Novák si pak přeje, aby Martina na závěr víceboje uplatnila zkušenosti získané v nedávné době, kdy trénovala na zamrzlém rybníku. I v Budapešti se nakonec jezdí pod širým nebem.

„Samozřejmě, že se tady na tom ledě musí jet trošku jinak než v hale. Proti větru se musí jet a po větru orážet, no. Je to trochu něco jiného,“ doplnila předchozí odpověď Martina Sáblíková.

Závod žen startuje ve třináct hodin, ve vysílání Radiožurnálu o něm pochopitelně uslyšíte.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme