Sáblíková na MS na 1500 metrů startovat nebude, soustředí se na ‚pětku‘

Startovat na patnáctistovce, nebo nikoli? Právě tuto otázku řešil před druhým dnem rychlobruslařského mistrovství světa v nizozemském Heerenveenu trenér Martiny Sáblíkové Petr Novák. Nakonec se nechal přesvědčit a světovou šampionku na patnáctisetmetrové trati nechá odpočívat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková | Foto: Reuters

„Byl jsem připravený, že ji přesvědčím, aby na patnáctistovce startovala. Spíš jsem si myslel, že by nejela, kdyby zajela hodně špatně trojku, protože tím by neměla rychlost a nemělo by cenu startovat na 1500 metrů. Jsem přesvědčený, že má na to, aby i na téhle trati stála na pódiu,“ domnívá se Petr Novák.

Nakonec ale svolil, aby se Martina v klidu připravila na sobotní pětikilometrovou trať. Přece jen, druhá zlatá medaile na konec sezony může být tou nejlepší tečkou. Právě to trenéra obměkčilo. Jenže jisté zklamání v jeho hlase bylo znát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po dohodě s trenérem Petrem Novákem vynechá Martina Sáblíková na MS trať 1500 metrů a bude se soustředit na svou parádní disciplínu, závod na pět kilometrů

„Snažil jsem se jí to nějak vysvětlit, ale Martina mě požádala, že je unavená, navíc na trojce jela opravdu dobře, zajela super čas, vyhrála celkem jasně. Takže musím vzít rozum do hrsti a být trenér bez hodně velkých ambicí, to znamená stát oběma nohama pevně na zemi. S klidným srdcem jsem to potom přijal a z patnáctistovky jsem ji odhlásil.“

Sama Martina bezprostředně po čtvrtečním závodě už téměř s jistotou věděla, že se dnešní patnáctistovka obejde bez její účasti. Jakými argumenty trenéra přesvědčila?

„To nebylo o přebíjení argumenty. On se mě prostě zeptal, jestli chci nebo nechci jet, a já mu řekla, že pětka je pro mě důležitá, protože tam bude hodně dobrých závodnic a já se budu muset hodně snažit. Řekla jsem, že patnáctistovku jet nechci a on, že ho to sice štve, ale že teda nepojedu,“ popsala rozhodování Martina Sáblíková.

V hledišti ale rozhodně nebude chybět. To proto, aby držela palce své reprezentační kolegyni Karolíně Erbanové. Program druhého soutěžního dne ale zahájí v 15 hodin závod mužů na 1000 metrů.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme