Sáblíková na roztrhání: Mezi vlastními jízdami hlasitě povzbuzuje kolegy

Martina Sáblíková bojuje už o svou sedmou medaili z mistrovství světa ve víceboji. Po dvou disciplínách je česká rychlobruslařka na čtvrtém místě. Během závodů se ale nesoustředí jen na sebe, je velkou fanynkou svých kolegů, povzbuzováním se zbavuje stresu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rychlobruslařka Martina Sáblíková | Foto: Pavel Lebeda pro SPORT INVEST GROUP

„Pojď, pojď, pojď ještě!“ ozývá se rychlobruslařskou halou v norském Hamaru při jízdě české reprezentanta Sebastiana Druszkiewicze. Ne, to nepovzbuzuje žádná nadšená fanynka na tribuně, ale trojnásobná olympijská vítězka. Martina Sáblíková opřená o mantinel hlasitě podporuje své reprezentační kolegy .

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si hlasitě fandíci Martinu Sáblíkovou

Už dlouho se nestalo, aby na světovém šampionátu byl tak početný reprezentační výběr. Kromě Martiny a Sebastian je v Hamaru také Nikola Zdráhalová a fandit svým kolegům je pro Sáblíkovou tím nejlepším odpočinkem mezi jednotlivými závody.

„Jsem hrozně ráda, že tu nejsem sama. Kolikrát se přistihnu, že se nesoustředím tolik na sebe jako spíš na ty dva. Jestli mají čipy a tak. Jsem hrozně ráda, že tu závodí, fandění mi pomáhá od stresu. Když vidím, jak jedou, tak se svým způsobem uklidním,“ říká Martina Sáblíková.

A klid bude Martina Sáblíková potřebovat i dnes, kdy ji čekají závody na tisíc pět set metrů a její parádní disciplína - pětikilometrová trať. Právě na ní se pokusí vymazat manko, které nabrala na soupeřky a po sedmé v kariéře vystoupat na stupně vítězů.

„Trojka byla celkem v pohodě, ale pětistovka se mi nepovedla. Prvních 30 metrů dobrý, ale pak jsem podle trenéra předváděla ‚slow motion‘. Jak jsem viděla, že nad Ruskou vedu, přestala jsem běžet a neměla jsem razanci,“ ví trojnásobná vítězka šampionátu, kde přišla zásadní chyba.

„Stovka za 11,4 byla strašně pomalá. Tam jsem prakticky jasně ztratila boj o titul. Ono se zdá, že ten rozdíl je malý, ale je obrovský. Na Takagiovou bych musela najet 20 vteřin, to je úplně nereálné,“ tuší. Díky svému nejlepšímu času na 1500 metrů v sezoně nakonec má před závěrečnou pětkou ztrátu 13 a půl sekundy na Japonku.

Druhou českou závodnicí ve víceboji je Nikola Zdráhalová, která je v průběžném pořadí 17. „Může být naprosto spokojená. Udržela tempo, všechna kola jela stejně. Uvidíme, kam se posune po patnáctistovce,“ sleduje svou mladší kolegyni Martina Sáblíková.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme