Sáblíková obsadila na SP osmé místo na 1500 metrů, Erbanová sedmá

Česká rychlobruslařka Martina Sáblíková skončila v závodě Světového poháru v Astaně na1500 metrůna osmém místě. O příčku lepší umístění si připsala Karolína Erbanová, která si tak na této vzdálenosti připsala nejlepší výsledek v letošní sezoně.

Martina Sáblíková při SP v Berlíně

Martina Sáblíková při SP v Berlíně | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Sáblíková tak nenavázala na úspěšný včerejšek, kdy na pětikilometrové trati zvítězila a získala první triumf v nové sezoně Světového poháru, v němž skončila v předchozích dvou závodech shodně druhá.

Vítězství vybojovala v Kazachstánu Kanaďanka Christine Nesbittová, která vede i průběžné pořadí této disciplíny. Druhá byla Nizozemka Marrit Leenstraová, třetí místo si vyjela další z nizozemských rychlobruslařek Linda De Vriesová.

Sáblíková už po včerejším triumfu na pětce avizovala, že je unavená a od patnáctistovky nečeká žádný skvělý výsledek. Za vítěznou Nesbittovou nakonec zaostala o více než sekundu časem 1:58,29. Erbanová byla v cíli o 0,19 vteřiny rychlejší než Sáblíková, která má ve sbírce úspěchů i bronz z olympiády ve Vancouveru právě na1500 metrech.

Světový pohár v rychlobruslení v Astaně:

Muži:

10.000 m: 1. Bergsma 12:50,40, 2. De Jong (oba Niz.) 12:51,22, 3. I Sung-hon (Korea) 13:07,06.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Bergsma 250, 2. Kramer (Niz.) 200, 3. De Jong 200.

Ženy:

1500 m: 1. Nesbittová (Kan.) 1:57,18, 2. Leenstraová 1:57,29, 3. De Vriesová (obě Niz.) 1:57,30, ...7. Erbanová 1:58,10, 8. Sáblíková (obě ČR) 1:58,29.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Nesbittová 270, 2. Leenstraová 260, 3. Sáblíková 146, ...17. Erbanová 59.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít