Sáblíková po nemoci sedmá v závodu Světového poháru

Nemoc Martiny Sáblíkové, která zavinila její neúčast před týdnem v Nizozemsku, se postarala i o nezvyklý pořad závodu v Berlíně. Dvojnásobná olympijská vítězka startovala hned v prvním páru, který soupeřil na patnácti set metrové trati.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zlatá olympijská rychlobruslařka Martina Sáblíková

Zlatá olympijská rychlobruslařka Martina Sáblíková | Foto: Tomáš Adamec

Martina Sáblíková pro to měla jasnou charakteristiku. „Hodně velký nezvyk, navíc byl start ještě o deset minut posunutý. Šla jsem tam hrozně brzy, takže jsem seděla na lavičce, občas jsem poskočila. Bylo to takový zvláštní.“

A zvláštní byl i samotný závod a jeho výsledek. Za svůj cíl si dala Martina Sáblíková umístění v nejlepší desítce. A ten díky sedmé příčce splnila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková po prvním startu ve Světovém poháru

„Jsem spokojená. Ale po projetí cílem, když jsem viděla čas a věděla jsem, co se jezdilo v Heerenvenu, tak jsem si říkala: Teď se holka modli, aby jsi se udržela v áčku,“ bála se Martina Sáblíková dokonce o účast v elitní skupině pro příští starty. A to mohlo i za prokládání úsměvů úšklebky.

Vyjádřeno slovy: “Jsem spokojená, ale.“ To ALE tedy nebylo jen cítit v pozadí odpovědí Martiny Sáblíkové. Ono bylo i vyřčené. Ale proč? „Kdyby nebyla ta nemoc a mohla jsem dělat to, co jsem vždycky dělala, a trénovat před Svěťákem tak, jak vždycky trénuju, tak by to možná bylo lepší.

Ale to člověk taky nikdy neví. Jsem spokojená, ale pořád v hlavě mám, že jsem byla nemocná, že to mohlo být lepší,“ mrzelo Martinu Sáblíkovou.

Ale co, vždyť před startem patnáctistovky prohlásila, že je to hlavně test na dvojnásobnou trať. Co tedy ukázal? „To nevím, uvidíme, jak se budu cítit,“ netroufá si odhadovat Martin Sáblíková. Jak její závod na 3000 metrů na Světovém poháru dopadne, se dozvíme odpoledne.

Tomáš Kohout, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme