Sáblíková promlouvá do výsledků Světového poháru už deset let

Neuvěřitelných deset let už figuruje ve výsledkových listinách závodů Světového poháru česká rychlobruslařka Martina Sáblíková. Čtyřiadvacetiletá rodačka z Nového Města na Moravě získala mimo jiné dvě zlaté olympijské medaile. Ve své sbírce má i tituly z mistrovství světa a Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková s trenérem Novákem | Foto: Tomáš Kohout

Celých deset let Martinu Sáblíkovou doprovází při závodech Světového poháru trenér Petr Novák. Je proto letošní jubilejní sezóna něčím výjimečná? Třeba v podobě ještě většího pomyslného biče v přípravě?

„Myslím, že větší bič už ani neexistuje. Sezona je pořád stejná, jdeme prostě za tím, aby výsledek byl co nejlepší,“ směje se česká rychlobruslařka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sáblíková promlouvá do výsledků Světového poháru už deset let

O tom, že vzájemná spolupráce stále přináší ovoce, není nejmenších pochyb. Dokázaly to úvodní tři podniky Světového poháru. Na posledním v nizozemském Heerenveenu Martina s lehkostí vyhrála i nejdelší pětikilometrovou trať. Navíc, zdá se, jí letos není cizí ani patnáctistovka.

„Můžu být naprosto spokojená, úvod sezony se mi takhle ještě nikdy nepovedl. Jsem za to strašně ráda, protože trojka i pětka vyšly super a patnáctistovka nebyla vůbec špatná .“

Mimochodem, očekávala dvojnásobná vítězka ankety Sportovec roku takový začátek sezóny?

„Musím říct, že ne, protože tohle se mi opravdu ještě nikdy nepovedlo. Jsem ráda, že teď to takhle vyšlo, uvidíme, jak to bude pokračovat dál.“

Velká očekávání fanoušků

Dobré výsledky z úvodu jsou ovšem zavazující. Fanoušky Martina Sáblíková pořádně namlsala.

„Budou ode mě samozřejmě hodně očekávat – a já sama od sebe taky. Musím ale říct, že startovní pole i závody se strašně vyrovnávají. Viděli jsme to třeba na patnáctistovce, kde dvě desetiny rozhodují o tom, že člověk skončí o čtyři pět míst jinde. Hrát roli bude úplně všechno, je spousta silných závodnic,“ všimla si Martina Sáblíková.

„Můžu slíbit jen to, že budu bojovat, a doufám, že z toho nějaká ta ‚placka‘ bude.“

Tu první cennou by si ráda Martina pověsila na krk už na začátku ledna. V Budapešti na ni totiž čeká mistrovství Evropy ve víceboji.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme