Sáblíková se těší na olympijskou atmosféru. Světový šampionát diváky v Soči zatím neláká

Nikde nikdo, jen dělníci, bagry a jeřáby. Tak by se dala popsat atmosféra v ruském Soči, kde vrcholí přípravy na olympijské hry. Zároveň tam ale také v těchto dnech bojují rychlobruslaři o medaile na mistrovství světa na jednotlivých tratích. Hned na úvod vybojovala stříbro Martina Sáblíková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková v závodu MS na 3000 metrů v Soči | Zdroj: ČTK

Jediné, co českou rychlobruslařku po vydařeném závodě na tři kilometry mrzelo, byl malý počet diváků v Adler aréně, kteří nedokázali udělat pořádnou atmosféru.

"Doufám, že v sobotu bude lepší atmosféra, ale je to vlastně všechno ve výstavbě, nikde kolem nic není. Vím, že příští rok to bude úplně jiné. Navíc i když tady nikdo není, člověk stejně musí jet," vyhlíží Martina Sáblíková nejen sobotní závod na pět kilometrů, ale také olympiádu.

"Dokážu se zasnít, nesním o nejvyšším stupni, ale spíš o tom, že to tady bude, strašně moc se na to těším, ale zas na druhou stranu jsem hodně ráda, že je to až za rok. Doufám, že budu mít víc natrénováno než teď, kdy nemůžu kvůli zádům," říká trochu smutně dvojnásobná olympijská vítězka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Atmosféra na rychlobruslařském MS v Soči není zatím nijak bouřlivá, Sáblíková věří ve zlepšení

Páteční patnáctistovku Martina Sáblíková vynechává, soustředí se na sobotní závod na pět tisíc metrů, na kterém je neporažená už od roku 2007.

"Uvidíme, Ireen (Wüstová) jede, tak...," rozesmála se Martina Sáblíková při zmínce o své velké nizozemské soupeřce, která českou reprezentantku porazila ve čtvrtečním závodu na tři kilometry.

Alena Benešová, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme