Sáblíková slaví další triumf

Rychlobruslařka Martina Sáblíková znovu potvrdila, že na pětikilometrové trati nemá konkurenci. Na mistrovství světa v Inzellu vybojovala zlato. Druhou Němku Beckertovou porazila o čtyři a třetí její krajanku Pechsteinovou dokonce o deset sekund.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková při SP v Berlíně | Foto: Tomáš Kohout

Martina Sáblíková s bravurou jí vlastní zvládla roli favoritky. Nikoho nenechala na pochybách, že to s obhajobou světového zlata a s potvrzením dominantního postavení na této trati myslí naprosto vážně.

„Já jsem strašně moc chtěla vyhrát, strašně moc, a povedlo se mi to, což je fakt skvělé. Po třech kilometrech, i když jsem jezdila stále stejné mezičasy, tak pak už jsem do toho musela dávat hodně síly a hodně se přemáhat, ale jelo se mi fakt fantasticky,“ popisovala Sáblíková.

„ Sice jsem nebyla schopná poslední dvě kola zrychlit a jela jsem pořád stejně, ale fakt to byla skvělá jízda a já jsem byla úplně hotová, když jsem dojela. A fakt jsem ráda, že to stačilo.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Sáblíková slaví další triumf

Úřadující šampiónka startovala v předposlední dvojici. Mohla ji proto ještě předstihnout v poslední jízdě Stefanie Beckertová.

„Tak bála jsem se určitě hodně, protože ona jezdila ze začátku dva čtyři kola, pak šla dva osm, pak znovu dva čtyři, myslím. Takže jsem se trochu lekla. Ale po třech kilometrech začala jezdit přes třicet tři tak jsem si říkala - tak teď už by musela jet za tři sedm, to asi nejde,“ usmívala se novopečená mistryně světa.

Fantastický závod

Skutečně to nešlo. Výkon ,který rodačka z Nového Města na Moravě předvedla, byl zkrátka famózní.

„Nevím, těch výkonů určitě bylo hodně, třeba minulý rok na Mistrovství světa v Herenvenu. Ale dnes jsem byla strašně spokojená s tím, že jsem vlastně pořád jezdila kola stejně. To bylo skvělé.“

Navíc Martina měla podporu nejen v publiku, ale také od třetí v pořadí Klaudie Pechsteinové.

„Tak ten závod byl fantastický. Já nevím, co k tomu ještě říct. Klaudie na mě křičela poslední kola, takže to bylo fakt fantastické - pojď, pojď, jen tak dál, jedeš dobře, a to mě strašně moc povzbudilo. Dále samozřejmě čeští fanoušci a vůbec celá hala. Vlastně bylo skoro plno. Fakt to bylo skvělé.“

Zlato lepší stříbra

Už ve čtvrtek přitom Sáblíková slavila stříbro na tříkilometrové trati. To se pochopitelně s dnešním triumfem ale nedá porovnat.

„Nevím, možná jsem si to dneska užívala víc, protože ve čtvrtek to bylo stříbro. Samozřejmě bylo to skvělé, ale zlato je zlato. A dnes, díky tomu, že tu byli a jsou oba moji rodiče, je tady kámoška, jsou tady rodiče Káji a tak dále a tak dále, navíc je tady spousta fanoušků, tak dneska jsem si to fakt užívala s nimi,“ přesvědčovala Sáblíková.

Bude také nějaký čas na oslavy přímo v dějišti šampionátu?

„Tak on je tady závěrečný banket v neděli, ale já tu mám auto, takže budu muset v pondělí řídit. Takže tam samozřejmě půjdu, budu se snažit se svým způsobem bavit s lidmi, ale nějaká velkolepá oslava s opicí, to asi nehrozí,“ prozradila na závěr držitelka zlata z mistrovství světa na pět kilometrů Martina Sáblíková.

Pavel Petr, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme