Sáblíková triumfovala i v rychlobruslařském finále SP v Berlíně

Rychlobruslařka Martina Sáblíková nenašla ani v šestém závodu Světového poháru na 3000 metrů přemožitelku a zvítězila i ve finálovém dílu v Berlíně. Šesté prvenství v celkovém hodnocení SP na dlouhých tratích měla už před dnešním startem jisté. Karolina Erbanová dojela v německé metropoli na pětistovce 13.

Martina Sáblíková si zopakovala vítězné gesto i po dojezdu  3km v Berlíně

Martina Sáblíková si zopakovala vítězné gesto i po dojezdu 3km v Berlíně | Zdroj: Reuters

Olympijská vítězka z Vancouveru Sáblíková porazila nejbližší konkurentku Stephanii Beckertovou o 2,48 sekundy. Třetí místo brala Claudie Pechsteinová, která jela v poslední rozjížďce se svěřenkyní trenéra Petra Nováka.

V této sezoně vyhrála Sáblíková všech šest závodů a získala maximální možný počet 650 bodů. Druhá Beckertová na ni v konečném pořadí ztratila 240 bodů. Světová rekordmanka před finále SP plánovala, že se v Berlíně představí i v dalších disciplínách, uvažovala o patnáctistovce i kilometru.

Finále Světového poháru v rychlobruslení v Berlíně:

Muži:
500 m: 1. Gregg (Kan.) 35,06, 2. Koskela (Fin.) 35,07, 3. Mo Te-pom (Korea) 35,17.
Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Fredricks (USA) 610 b., 2. Koskela 584, 3. Mo Te-pom 582

Ženy:
500 m: 1. Ťing Jü (Čína) 37,94, 2. I Sang-hwa (Korea) 38,00, 3. Wolfová (Něm.) 38,37, ...13. Erbanová (ČR) 38,78
Průběžné pořadí SP (po 11 z 12 závodů): 1. Ťing Jü 810, 2. Wolfová 779, 3. I Sang-hwa 770, ...17. Erbanová 175

3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 4:03,14, 2. Beckertová 4:05,62, 3. Pechsteinová (obě Něm.) 4:07,64.
Konečné pořadí SP (po 6 závodech): 1. Sáblíková 650, 2. Beckertová 410, 3. Pechsteinová 405

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít