Sáblíková útočila v posledním kole, v závodě na 1500 metrů dojela pátá

Martina Sáblíková při svém čtvrtém startu na rychlobruslařském mistrovství světa v jednotlivých disciplínách svou třetí medaili nezískala. Na trati 1500 metrů skončila pátá, když se před ní dostaly dvě Američanky a dvě Nizozemky včetně vítězné Jorien van Morsové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Martina Sáblíková | Zdroj: Reuters

Výborné časy v závodě na 1500 metrů padly už v prvních dvou jízdách a postaraly se o ně Nizozemky. Hned v první rozjížďce se časem 1:53,92 dostala na dlouho do vedení Jorien ter Morsová, na druhé místo se o chvíli později zařadila Ireen Wüstová. Čas měla o dvě vteřiny horší.

Na další pohyb na prvních místech se muselo čekat až na poslední dvě dvojice. Ta první byla čistě americká. Brittany Boweová a Heather Richardsonová byly největšími adeptkami na zlato a do vedení se dostaly od prvních mezičasů.

Obě Američanky se na trati hecovaly až do posledních metrů, o náskok ale obě přišly. V cíli byla Richardsonová druhá a Boweová třetí. Ze stupňů vítězů odsunuly Wüstovou.

Konečné pořadí určila poslední jízda. S Nizozemkou Marrit Leenstraovou nastoupila dvojnásobná zlatá medailistka Martina Sáblíková. Od startu byla česká reprezentantka uvolněná a průběžně zrychlovala, v cílové rovince předstihla i Leenstraovou, na medaili to ale nestačilo.

Časem 1:53,44 skončila Martina Sáblíková pátá. Před ní se dostaly dvě Američanky a dvě Nizozemky. Jorien ter Morsová udržela první místo od první rozjížďky do konce. Za ní skončily Richardsonová a obhájkyně titulu Boweová.

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích v Kolomně (Rusko):
Ženy:
1500 m: 1. Ter Morsová (Niz.) 1:53,92, 2. Richardsonová-Bergsmová 1:54,67, 3. Boweová (obě USA) 1:55,09, ...5. Sáblíková (ČR) 1:56,06.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme