Sáblíková už v Berlíně nepojede

Hotovo, odzávoděno. To si mohla říct po dvou vystoupeních na světovém poháru v Berlíně rychlobruslařka Martina Sáblíková. Sice se na oválu ještě dnes budou prohánět její soupeřky, ona už má volno. A to jen proto, že na tříkilometrové trati prohrála s Američankou Rookardovou.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková | Foto: Klára Stejskalová

Nevěděla, co od sebe může čekat. Špatně spala, ale nakonec dojela Martina Sáblíková druhá a radovala se. Po závodě přiznala, že se většinu noci jen převalovala v posteli a nemohla zabrat. A vypadlo z ní, že za to mohl strach. Že nebude tak dobrá, aby se vyhnula pádu do B skupiny Světového poháru.

„Spíš jsem asi moc začala přemýšlet nad tím, že když nebudu na bedně a nebudu mít dostatek bodů, pojedu v „béčku“. A nad tím jsem přemýšlela fakt asi celou noc,“ přiznala Martina Sáblíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sáblíková už v neděli v Berlíně nepojede

Ráno hledala pomoc u trenéra Petra Nováka a našla ji v dost specifické podobě. Kouč jí vynadal.

„Já jsem byla tak naštvaná, že jsem mu normálně třískla dveřmi. Přišla jsem za ním do pokoje a řekla jsem mu, že jsem nespala, a on odpověděl: „Už toho mám dost. Jestli budeš tohle předvádět, tak se na to můžeš vykašlat. Já tě půjdu odhlásit.“ Odpověděla jsem, že tohle jsem opravdu potřebovala slyšet, a odešla jsem.“

Ale trenér poznal, že přesně to hlava svěřenkyně potřebovala. Restart se povedl a bylo z toho druhé místo, které pro Martinu Sáblíkovou znamená dnešní závodní volno. Trenér ji na 1000ci metrovou trať nutit nebude.

Nepojede

„Já se s ní domluvím, jestli bude chtít startovat. Ale nebude, určitě ne,“ říkal Petr Novák. Že by kouč vyměkl? Před závodem tvrdil, že když tři kilometry vyhraje, přihlásí ji i na kilometr. A to první místo bylo blízko… Nehodlá přece jen Martinu Sáblíkovou lámat, aby se na start postavila?

„Nebudu. Ne. Teď to z ní spadlo, veškerá psychika, a ona by se nedokázala namotivovat,“ je Petru Novákovi jasné, že tady by nepomohl ani křik, ani nějaké rýpání. Martina Sáblíková sice v sobotu vybojovala stříbrnou pozici, ale ještě na začátku týdne ji trápila střevní viróza. Debatu o možné účasti na kilometrové trati tedy trenér uzavřel jasně.

„Nemá to logiku. Ať se dá do kupy a jde trénovat,“ ukončil debatu Novák. Česko tak dnes bude na Světovém poháru v rychlobruslení reprezentovat Karolína Erbanová na kilometru a tým mužů ve štafetě.

Tomáš Kohout, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme