Sáblíková v Berlíně skvěle zvládla patnáctistovku, dojela třetí

Martina Sáblíková dokázala, že stále umí zajet skvělý výsledek na 1500metrové trati. V závodě Světového poháru v Berlíně skončila na třetím místě. Na vítěznou Nizozemku Ireen Wüstovou ztratila pouhou půlsekundu. Druhá skončila další Nizozemka Leenstraová.

Martina Sáblíková

Martina Sáblíková | Foto: Pavel Lebeda pro SPORT INVEST GROUP

„Jsem spokojená, protože je to nejrychlejší čas celé letošní sezony. Byla jsem hodně nervózní, tak jsem hodně ráda, že jsem se uklidnila. Dneska se mi jelo celkem fajn,“ řekla po závodě Českému rozhlasu Martina Sáblíková.

Martina Sáblíková jela v rámci Světového poháru teprve třetí patnáctistovku v této sezoně. Proto jela už v šesté rozjížďce z deseti, ve které jistě porazila Rusku Lobyševovou a ujala se vedení.

Z průběžné první příčky ji nesesadily Japonka Takagiová ani Nizozemka de Jongová. Povedlo se to až v deváté rozjížďce rivalce trojnásobné olympijské vítězky Ireen Wüstové. Vítězka nedávného vícebojařského ME se dostala do vedení o 51 setin sekundy.

V poslední rozjížďce jely první dvě ženy průběžného pořadí disciplíny, před Sáblíkovou se ale dostala pouze jedna. Zatímco Američanka Heather Bergsmaová odpadla, Nizozemka Marrit Leenstraová se dostala na druhé místo. Uhájila tak vedení v hodnocení SP.

Martina Sáblíková třetím místem zajela nejlepší výsledek na trati 1500 metrů v sezoně a v hodnocení se posunula na osmé místo.

V Berlíně ještě svěřenkyni trenéra Petra Nováka čeká nedělní závod na 3000 metrů. V něm si Sáblíková může s předstihem zajistit celkový triumf v seriálu na dlouhých tratích.

„Po včerejším kiláku jsem se dnes trošku uklidnila. Ale trojka je něco jiného, je to o tři a půl kola delší. Musím se do toho srovnat technicky a pak se uvidí," dodala Martina Sáblíková.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít