Sáblíková zaútočí na MS na druhé zlato

Martina Sáblíková má na rychlobruslařském mistrovství světa zaděláno na druhé zlato. V podvečer jí v nizozemském Heerenveenu čeká její parádní disciplína - závod na pět kilometrů. Na dlouhých tratích ještě v pomalu končící sezóně nenašla přemožitelku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková | Zdroj: Reuters

Je jasné, že tuto bilanci si čtyřiadvacetiletá česká reprezentantka rozhodně nechce pokazit. Kolik ale ještě zbývá sil v sezóně, která přeci jen byla o dva týdny delší, než ta předchozí?

„Uvidíme, doufám, že něco v sobě ještě mám. Samozřejmě, že to bude těžký závod, dvanáct a půl kola, ne zrovna lehké soupeřky… uvidíme, no.“

Martina v Heerenveenu přesvědčila, že je královnou dlouhých tratí. Nakonec, zlato už má ze závodu na tři tisíce metrů. Zvítězila naprosto jasně. Trenéra Petra Nováka pak přesvědčila, že vynechá patnáctistovku a soustředí se právě na pět kilometrů. Musela svému kouči slíbit pro poslední závod sezóny nějaký čas, aby ustoupil a pátek jí nechal volný?

Přehrát

00:00 / 00:00

Martina Sáblíková dnes uzavře sezonu závodem na MS v Heerenveenu na pět kilometrů a ráda by poětšila sebe i trenéra zlatou medailí

„Naštěstí nechtěl vůbec nic slíbit, pro něj už mám myslím splněno z tříkilometrové trati.“

Motivace pro pětikilometrovou trať rozhodně nechybí. Je to poslední závod sezóny.

„Závod je to jako každý jiný, budu se snažit podat co nejlepší výkon a uvidíme.“

Ostatně, jinak to Martina Sáblíková ani neumí. A ví to i trenér.

„Je potřeba jet co nejlíp to půjde, a kdyby to šlo, tak vyhrát. Myslím, že na pětku bude dobře připravená. Sil bude mít ještě dost,“ upřesnil Petr Novák.

Martina Sáblíková, kromě neporazitelnosti na dlouhých tratích, navíc obhajuje loňské zlato. Cítí se v pohodě a jistě už se těší na skvělou atmosféru. Více jak dvanáct tisíc diváků v hledišti je pro všechny závodníky tím nejlepším možným hnacím motorem.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme