Sáblíková zaútočí v Heerenveenu na pátý evropský titul ve víceboji

Zajásáte vždycky, když se daří českému sportu? Tak to byste měli o tomto víkendu zbystřit - koná se totiž rychlobruslařské mistrovství Evropy ve vícebojích. A to je v posledních letech hlavně díky Martině Sáblíkové sázka na jistotu. Vloni vyhrála v Budapešti počtvrté mistrovství Evropy ve víceboji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková | Foto: Filip Jandourek

Vítr na otevřeném budapešťském oválu byl sice výjimečný, rozdílné byly i časy těch nejlepších, ale jedno se od roku 2007 neměnilo: Martina Sáblíková stála při vícebojařském evropském šampionátu na stupních vítězů. Čtyřikrát na tom nejvyšším, dvakrát na bronzovém. S motivací ale problémy nemá.

„Člověk když nastupuje na start, ať už jede s kýmkoli, nechce prohrát, zkouší to, nechá tam všechno. Když slyšíte podporování fanoušků, týmu i trenéra, hecuje vás to a někdy si sáhnete i pro něco, co ani nevíte, že máte,“ říká Martina Sáblíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martině Sáblíkové ani po všech jejích úspěších motivace nechybí

A ani s přibývajícími medailemi - nejde jen o ty evropské vícebojařské, ale i světové nebo olympijské - nepřestává toužit po vítězství.

„Do doby, kdy budu mít v sobě pořád pocit, že chci vyhrávat a dokazovat světu, že tu jsem a chci být nejlepší, půjde motivace sama. Snad to ještě chvilku vydrží.“

Jestli to bude stejně jako motivace Martiny Sáblíkové platit i na letošním šampionátu, to se z vysílání Radiožurnálu dozvíte. Jasno by mělo být v neděli kolem čtvrt na šest.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme