Sáblíková zaútočí v Heerenveenu na pátý evropský titul ve víceboji

Zajásáte vždycky, když se daří českému sportu? Tak to byste měli o tomto víkendu zbystřit - koná se totiž rychlobruslařské mistrovství Evropy ve vícebojích. A to je v posledních letech hlavně díky Martině Sáblíkové sázka na jistotu. Vloni vyhrála v Budapešti počtvrté mistrovství Evropy ve víceboji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková | Foto: Filip Jandourek

Vítr na otevřeném budapešťském oválu byl sice výjimečný, rozdílné byly i časy těch nejlepších, ale jedno se od roku 2007 neměnilo: Martina Sáblíková stála při vícebojařském evropském šampionátu na stupních vítězů. Čtyřikrát na tom nejvyšším, dvakrát na bronzovém. S motivací ale problémy nemá.

„Člověk když nastupuje na start, ať už jede s kýmkoli, nechce prohrát, zkouší to, nechá tam všechno. Když slyšíte podporování fanoušků, týmu i trenéra, hecuje vás to a někdy si sáhnete i pro něco, co ani nevíte, že máte,“ říká Martina Sáblíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martině Sáblíkové ani po všech jejích úspěších motivace nechybí

A ani s přibývajícími medailemi - nejde jen o ty evropské vícebojařské, ale i světové nebo olympijské - nepřestává toužit po vítězství.

„Do doby, kdy budu mít v sobě pořád pocit, že chci vyhrávat a dokazovat světu, že tu jsem a chci být nejlepší, půjde motivace sama. Snad to ještě chvilku vydrží.“

Jestli to bude stejně jako motivace Martiny Sáblíkové platit i na letošním šampionátu, to se z vysílání Radiožurnálu dozvíte. Jasno by mělo být v neděli kolem čtvrt na šest.

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme