Samková dojela ve snowboardcrossu v Andoře sedmá, Novotný se zranil

Snowboardcrossařka Eva Samková se po pouze zaviněné lehkým zraněním kolena vrátila do Světového poháru sedmým místem. Vítězkou se v Andoře stala Kanaďanka Dominique Maltaisová před Bulharkou Alexandrou Žekovovou a Lindsey Jacobellisovou z USA. Stínem sobotního závodu je vážné zranění kolena Michala Novotného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardcrossařka Eva Samková se raduje z vítězství v závodě Světového poháru v rakouském Montafonu | Zdroj: ČTK

Po druhém místě v kvalifikaci a s pocitem, že poraněné koleno drží, se Samková pokusila o agresivní semifinálovou jízdu. Při té ale při pokusu předejet Američanku Jacqueline Hernandezovou zavadila o snowboard soupeřky a obě upadly.

Chuť si dvacetiletá trojnásobná juniorská mistryně světa spravila v „malém finále“, ve kterém zvítězila s jasným náskokem. Zároveň v přímém souboji porazila i šampionku z Vancouveru Kanaďanku Maëlle Rickerovou.

V průběžném pořadí Světového poháru patří Samkové čtvrté místo.

S nepříjemnou komplikací se před olympiádou v Soči musí vypořádat Michal Novotný. Dvaatřicetiletý snowboardista upadl v první finálové jízdě a nejspíše si přetrhl zadní zkřížený vaz v pravém koleně.

Závod SP ve snowboardcrossu ve Vallnordu-Arcalísu (Andorra):

Muži:
1. Jacob (USA), 2. Sivertzen (Nor.), 3. Visintin (It.), 4. Holland (USA), 5. Perathoner (It.), 6. Baumgartner (USA), ...28. Bakeš, 29. Novák, 44. Novotný (všichni ČR).
Průběžné pořadí (po 3 ze 6 závodů): 1. Hughes (Austr.) 1560, 2. Visintin 1426, 3. Sivertzen 1370, ...41. Novák 92, 42. Novotný a Bakeš oba 75,5.

Ženy: 1. Maltaisová (Kan.), 2. Žekovová (Bul.), 3. Jacobellisová (USA), 4. Fudžimoriová (Jap.), 5. Olafsenová (Nor.), 6. Clarková Ribeirová (Braz.), 7. Samková (ČR).
Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Maltaisová 2600, 2. Jacobellisová 1960, 3. Olafsenová 1650, 4. Samková 1360, ...38. Chourová (ČR) 26.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme