Samková potřetí vyhrála juniorské mistrovství světa ve snowboardcrossu

Česká snowboardistka Eva Samková se potřetí stala juniorskou mistryní světa ve snowboardcrossu. V tureckém Erzurumu vyhrála kvalifikaci i všechny jízdy včetně finále a navázala na triumfy z let 2010 a 2011. Na loňském juniorském světovém šampionátu juniorek nestartovala kvůli rekonvalescenci po zranění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Snowboardistka Ester Ledecká | Foto: EYOWF

Devatenáctiletá Samková ovládla nazvdory větru všechny své rozjížďky způsobem start – cíl. Sněhové podmínky nebyly ideální, a tak Samková raději jezdila na tréninkovém prkně. Trať byla jednoduchá a rychlá, ale bylo na ní také kamení, takže závodnice musely občas brzdit.

„Bylo to pro mě nejsložitější vítězství na psychiku, protože se to ode mě dost očekávalo a měla jsem asi největší trému ze všech závodů, protože už to bylo mnohem vyrovnanější a ve finále jsme byly čtyři holky, které jezdíme světové poháry, takže jsem byla hodně nervózní a při finálové jízdě jsem se bála, ale naštěstí to dopadlo,“ řekla Samková.

Česká snowboardistka si nijak nepřipouštěla tlak vyplývající ze skutečnosti, že může vyhrát potřetí juniorský světový šampionát.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozhovor redaktora Českého rozhlasu Štěpána Pokorného se snowboardistkou Evou Samkovou

„S trenérem Markem Jelínkem jsme si řekli, že už jsem to vyhrála dvakrát a že se nic nestane, pokud nevyhraju. Ale snažila jsem se jet co nejlépe a díky tomu to vyšlo,“ uvedla Samková.

Navzdory mnoha úspěchům českých reprezentantů ve freestylových zimních sportech Samková nevnímá větší zájem o tyto disciplíny.

„Přímo o mojí osobu je zájem trochu větší, ale celkově o snowboardcross moc ne. V Čechách to nikdo nevysílá a ani mladí lidé se k nám moc nehlásí,“ mrzí Samkovou, která chce svými výsledky tuto situaci změnit.

V příštím týdnu Samková pojede na Světový pohár do Švýcarska. Únorový závod SP v kanadském Blue Mountain dokázala česká snowboardistka vyhrát.

David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme