Samková skončila v Montafonu kvůli zranění třináctá, trenér ji ale chválil

Občas ani špatný výsledek nemusí být důvodem ke smutku. Přestože česká snowboardcrossařka Eva Samková v úvodním závodě Světového poháru v rakouském Montafonu neuspěla kvůli zdravotním problémům a skončila až třináctá, její trenér Marek Jelínek vidí v olympijské vítězce perspektivu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková - snowboardcross | Foto: archiv Evy Samkové

„Ta nemoc samozřejmě ovlivní a Eva, jak jsme říkali, šest dní ležela v posteli. Nedá se to všechno zvládnout, ale věřili jsme, že to půjde. Ona na tréninku jezdila nejkrásnější jízdy ve svém životě, a kdybych srovnal třeba ježdění tady s olympiádou, Eva je úplně jinde a oproti všem závodnicím byla úplně jinde,“ přibližoval trenér Marek Jelínek aktuální výkony Evy Samkové.

Dvaadvacetiletá snowboardcrossařka si ve čtvrtfinále závodu Světového poháru v rakouském Montafonu hned na startu vyhodila rameno. To je u ní dlouhodobý problém, protože má hypermobilní klouby a v kombinaci s oslabeným tělem po angíně nebylo k maléru daleko.

Přehrát

00:00 / 00:00

Oproti olympiádě je úplně jinde, tvrdí kouč Evy Samkové Marek Jelínek. V rakouském Montafonu s ním mluvil Jakub Marek

„U Evy je operační zákrok velmi složitý a problematický a asi i neefektivní. Všechno musíme řešit zpevňováním svalů, a když svaly nejsou úplně zpevněné a nejsou harmonicky zapojované, což je po nemoci jasné, problémy samozřejmě hrozí,“ vysvětluje trenér Samkové, který si ale z 13. místa v úvodním dílu Světového poháru v Rakousku těžkou hlavu nedělal.

Na své svěřenkyni totiž na trati v Montafonu viděl velký progres a z dlouholetých zkušeností ví, že má na to mezi světovou elitou vyhrávat.

„Chovala se tady skvěle jezdecky a po letech nebo po měsících zase fungovala na trati úplně perfektně, bez chyby a s obrovskými zlepšeními. To má pro ni velký význam,“ těší Marka Jelínka, jehož slova sama Samková bezprostředně po problému v závodě trochu zmírňovala.

„Jezdilo se mi dobře, ale tahle trať je jednoduchá, tak možná proto,“ skromně doplnila svého trenéra olympijská vítězka z posledních zimních her v Soči Samková.

Jakub Marek, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme