Samková touží po medaili z mistrovství světa a už myslí na olympijské hry v Koreji

Rok plný velkých očekávání je před snowboardkrosařkou Evou Samkovou. Olympijská vítězka ze Soči byla na svém prvním mistrovství světa před šesti lety a letos by z šampionátu konečně chtěla přivézt medaili. Březnový vrchol sezony ve Španělsku ale nebude jejím jediným cílem.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková

Eva Samková | Foto: Filip Jandourek

Loni jí totiž uniklo vítězství v celkovém pořadí Světového poháru o titěrných 40 bodů, což je v trochu zvláštním hodnocení, kde bere vítěz závodu 1000 bodů, opravdu minimální rozdíl.

Úvodní podnik v rakouském Montafonu už má za sebou a přestože tam v kvalifikaci dominovala, skončila kvůli semifinálovému pádu pátá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Minulý rok jsem byla v Koreji třetí a trať se mi líbila, takže si myslím, že to bude zábavný, očekává snowboardkrosařka Eva Samková od olympijských her 2018

„Byl to první svěťák. Čeká nás mistrovství světa, celkové vítězství ve Světovém poháru. Minulý rok jsem skončila druhá, a přitom jsem v prvním závodě v Montafonu byla poslední. Pořád je co zlepšovat,“ snaží se Eva Samková jako vždy vnímat věci pozitivně.

A tak může svou cestu za vysněným křišťálovým glóbem pořádně odstartovat ve druhé polovině ledna v zimním středisku Solitude v americkém Utahu.

Právě tam bude pokračovat Světový pohár, kde už by snad mohla opět závodit i v prvním závodě zraněná Vendula Hopjáková.

„Bude moct s Evkou absolvovat týmové závody a závody jednotlivců ve Světovém poháru. Věříme, že na mistrovství světa, kde spolu pojedou týmový závod, můžou být ve dvojicích nejlepší na světě. Vendulka je sice mnohem mladší a výkonnost Evy nemá, ale těšíme se na to,“ tvrdí Marek Jelínek.

Trenér českého snowboardkrosového týmu už netrpělivě vyhlíží další závody a hlavně šampionát ve Španělsku. Mistrovství světa ve snowboardingu je totiž jednou za dva roky, takže má stále punc jedinečnosti.

Samková už myslí na olympiádu

I když je Samková olympijskou vítězkou, na šampoinátu byla nejlépe pátá, a to ve svých 17 letech. Teď je jí 23 a cítí, že jsou její jízdy čím dál vyrovnanější a myslí dokonce už i na další olympijské hry.

„Minulý rok jsem byla v Koreji třetí a trať se mi líbila, takže si myslím, že to bude zábavný. Hlavně to ještě trošku zlepší, ukázaly se nějaké věci, které je potřeba zlepšit. Oni ale makají a měli to skvěle připravené, takže já se těším,“ vyhlíží olympijské hry Samková.

Vítězka ze Soči 2014 se ale nejdřív ze všeho bude věnovat dětem, protože už v prvním lednovém týdnu vyrazí opět na snowboardkrosový kemp na Dolní Moravu.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme