Samková v Montafonu zatím není se svými výkony spokojená. Odpolední závod chce ale vyhrát

Olympijská vítězka Eva Samková by ráda nastartovala svou cestu k celkovému triumfu ve Světovém poháru mezi snowboardcrossařkami. Velké ambice má před sezonou díky povedené přípravě a v kvalifikaci na závod v rakouském Montafonu potvrdila, že jsou oprávněné. Suverénní vítězství v jízdě na čas ale v samotném závodě nemusí vůbec nic znamenat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková

Eva Samková | Foto: Filip Jandourek

Eva Samková ovládla rozřazovací souboje přesně o 1,63 sekundy před Australankou Brockhoffovou, za kterou už byly další ženy naskládány v rozmezí několika setinek.

To je určitě důvod k optimismu před dnešním odpoledním závodem, ale na druhé straně se Češka nevyvarovala pádů v tréninku a nebyla ani se svou kvalifikační jízdou spokojená.

„Ještě jsem tam udělala brzdu, což podle mě žádná z první šestnáctky holek nedělala. Nejela jsem úplně čistě, ale jsem ráda, že to dopadlo,“ oddechla si po nakonec suverénní jízdě olympijská šampionka ze Soči.

Přehrát

00:00 / 00:00

Někde je to vybroušený na ledové plotny, jinde je to zase hluboký sníh, do kterého se člověk nemůže opřít, popsala Eva Samková trať v Montafonu, kde ve 14. hodin startuje závod ve snowboardcrossu

Celý program v rakouském Montafonu zatím doprovází slunečné až jarní počasí, a tak budou mít v pátek organizátoři opět hodně práce, aby udrželi trať v co nejideálnější podobě.

Ještě před závodem snowboardcrossařů totiž čeká kvalifikace skikrosaře a sněhu je i v nadmořské výšce kolem dvou tisíc metrů pomálu.

„Když se kouknem kolem nás, občas je někde poprašek, jinak téměř žádný sníh. Trať je udělaná z umělého sněhu moc hezky, bohužel ale může startovat jen čtveřice závodníků, jelikož není příliš široká. Nám se líbí. Na první závod sezony není příliš složitá nebo extrémně nebezpečná,“ podotkl trenér Marek Jelínek.

Slova kouče českého snowboardcrossového týmu ovšem částečně vyvrátila nadějná Vendula Hopjáková. V kvalifikaci měla nakročeno do šestnáctky postupujících, ale nakonec ji po pádu a úderu do hlavy transportoval vrtulník do nemocnice.

Podle prvních informací by nemělo jít o nic vážného. I tak bude po 14. hodině Samková opět jedinou Češkou v závodě, ve kterém se pokusí vyrovnat s měnící se tratí.

„Někde je to vybroušený na ledové plotny, jinde je to zase hluboký sníh, do kterého se člověk nemůže opřít. Když se do toho jde naplno a nebrzdí se, je to jednodušší, nerozhodí to. Ale spíš se musíme přenést sami přes sebe,“ očekává Samková odpoledne kromě tvrdých šťouchanců soupeřek také souboj s vlastní hlavou.

Jakub Marek, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme