Šárka Strachová se vrátila na stupně vítězů. Ve slalomu v Küthai dojela druhá

Po více než pěti letech se česká lyžařka Šárka Strachová opět probojovala na stupně vítězů v závodě Světového poháru. Ve Švýcarském Küthai dojela na druhém místě. Nestačila pouze na Američanku Mikaelu Schiffrinovou.

Šárka Strachová se raduje z nejlepšího výsledku v SP za posledních 5 let

Šárka Strachová se raduje z nejlepšího výsledku v SP za posledních 5 let | Zdroj: Reuters

„Je to ohromné, že jsem opět na stupních vítězů. Pocity se těžko dají popsat. Cesta byla dlouhá, ta pauza bez stupňů taky. Emoce se ve mně teď perou a jsem ráda, že jsem se rozhodla po těžké nemoci a úrazu dál jezdit, stálo to za to,“ těší Šárku Strachovou v rozhovoru pro její facebookový profil.

Výbornou pozici k fantastickému výsledku si Strachová připravila už v prvním kole. V jednom úseku trati byla ze všech 60 závodnic nejrychlejší a po úvodní části dvoukolového slalomu byla třetí za vedoucí Američankou Mikaelou Shiffrinovou a Slovinkou Tinou Mazeovou.

00:00 / 00:00

Výkon Šárky Strachové sledoval i reportér ČRo Jakub Marek

Trať druhého kola stavěl rakouský trenér Šárky Strachové Klaus Mayrhofer. Kurz s několika přesazenými brankami nesedl Slovince Mazeové. Rodačka z Benecka si ale s technickou tratí poradila a svou pozici z prvního kola dokázala o jednu příčku vylepšit.

„Druhé kolo postavil náročnější než to první. Dohodli jsme se na tom, protože některé závodnice, které byly vepředu, neumějí těžší slalomy jezdit. Druhé kolo bylo určitě náročnější, nejen tím postavením, ale byla i špatná viditelnost, začalo sněžit,“ vysvětlila Šárka Strachová.

Mezi nejlepšími třemi závodnicemi závodu SP je Strahová poprvé od listopadu 2009, kdy vyhrála slalom v Aspenu. Díky 80 bodům se posunula na 17. místo celkového pořadí SP, v hodnocení slalomu jí patří páté místo.

Vedení z prvního kola obhájila suverénní Američanka Mikaela Shiffrinová. Devatenáctiletá závodnice z Colorada zvládla trať v součtu obou kol o osm desetin sekundy rychleji než Strachová a slaví první slalomové vítězství v sezoně.

Další české reprezentantky do druhého kola nepostoupily. Martina Dubovská skončila 32., Kateřina Pauláthová 44.

SP ve sjezdovém lyžování v Kühtai (Rakousko):
Ženy - slalom:
1. Shiffrinová (USA) 1:43,39 (50,27+53,12), 2. Strachová (ČR) -0,80 (50,52+53,67), 3. Holdenerová (Švýc.) -0,92 (50,95+53,36), 4. Hansdotterová -01,04 (50,87+53,56), 5. Pietiläová-Holmnerová (obě Švéd.) -1,11 (51,03+53,47), 6. Mazeová (Slovin.) -1,24 (50,42+54,21), 7. Hospová -1,45 (51,25+53,59), 8. Zettelová (obě Rak.) -1,51 (51,14+53,76), 9. Swennová-Larssonová (Švéd.) -1,80 (51,17+54,02), 10. Gisinová (Švýc.) -2,10 (51,64+53,85), ...32. Dubovská, 44. Pauláthová (obě ČR) nepostoupily do 2. kola.
Průběžné pořadí slalomu (po 4 z 9 závodů): 1. Hansdotterová 270, 2. Mazeová 249, 3. Pietiläová-Holmnerová 245, 4. Shiffrinová 219, 5. Strachová 182, 6. Zettelová 168, ...37. Dubovská 9.
Průběžné pořadí SP (po 10 z 34 závodů): 1. Mazeová 732, 2. Fenningerová (Rak.) 487, 3. Shiffrinová 445, 4. Zettelová 338, 5. Pietiläová-Holmnerová 334, 6. Vonnová (USA) 312, ...17. Strachová 182, 89. Dubovská 9, 104. Křížová (ČR) 3.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít