Šárka Záhrobská je před prvním závodem po operaci plná energie a myslí na medaili z MS

V červenci ležela Šárka Záhrobská v nemocnici s nezhoubným nádorem na podvěsku mozkovém. O čtyři měsíce později nejenže už stojí na nohou, ale lyžuje a je připravená na návrat mezi zdravé závodnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská (druhá zprava) se svým týmem pod sjezdovkou v Levi | Foto: Jan Kaliba

Šárka Záhrobská má za sebou poslední trénink před prvním slalomem nového ročníku Světového poháru, takže už může zhodnotit, jak je na tom po přípravě, která byla letos kvůli nemoci kratší.

„S ohledem na to, co se stalo v létě, se cítím výborně. Strašně se těším a hrozně si to tu užívám. Vítězství je pro mě už jenom to, že tady můžu být. A když si představím, v jakém stavu jsem byla před čtyřmi měsíci, tak je to opravdu malý zázrak,“ říká nejlepší česká lyžařka ve finském Levi.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Šárkou Záhrobskou si v dějišti prvního závodu Světového poháru povídal Jan Kaliba

Už v létě dostávala do nemocnice vzkazy od ostatních lyžařů, s některými se následně potkávala i během přípravy a reakce byly vesměs velmi podobné – pozitivní.

„Všichni říkají, že jsou rádi, že mě vidí, a vítají mě doma. Pro nás je totiž tenhle lyžařský cirkus takový poloviční domov. Všechny reakce byly vesměs milé. Těší mě, že mám takovou podporu.“

Česká slalomářka má před sezonou nové lyže, nového trenéra, servismana a hlavně novou motivaci. "Už na jaře jsem se na sezonu hrozně těšila, ale pak přišla ta nemoc. Teď ale musím říct, že se cítím fakt skvěle, jako ještě nikdy."

Za polárním kruhem je jasná obloha, teplota deset stupňů pod bodem mrazu a kopec krásně připravený. Všechny tyto faktory ještě více podporují pozitivní náladu Šárky Záhrobské. „Sjezdovka určitě zůstane stejná, hodně ledová. Krásné je to nahoře, kde jsme se všichni fotili. Fotky se objeví na Facebooku, takže se na ně mohou fanoušci těšit.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Šárka má na to, aby se vrátila mezi nejlepší, říká kouč Mayrhofer.mp3

Šárka Záhrobská má ledový povrch ráda, ale je na něj potřeba hodně síly, které lyžařka nemá po nemoci ještě tolik, kolik by si představovala. „Přesně tak. Síly ještě nemám tolik, kolik jsem měla, ale říkám si, že to je jedno. První kolo pojedu naplno, na to by mi měly síly stačit. Vím, že když se mi všechno podaří, jako to bylo třeba v tréninku, tak to bude dobré,“ dodává Šárka Záhrobská, která si ve Finsku přeje minimálně postup do druhého kola.

Ale dívá se i dál. "Hodně bych si přála, abych byla velmi dobře připravená na mistrovství světa ve Schladmingu a byla tam v takovém rozpoložení, abych mohla bojovat o medaile," říká Záhrobská. Její nový trenér Klaus Mayrhofer, to nevidí jako nereálné. "Ještě jí chybí síla, je tak na šedesáti, sedmdesáti procentech. Ale to během několika měsíců doženeme. A v příští sezóně se může zase dostat mezi nejlepší, když zvládne další úpravu techniky a získá sebevědomí," maluje budoucnost narůžovo Rakušan.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme