Šárka Záhrobská zaútočí v Aspenu na hattrick

Sportovní termín „hattrick" se častěji spojuje s fotbalem, aplikovat se ale dá i ve sjezdovém lyžování. Šárka Záhrobská je totiž blízko vítěznému hattricku na slalomové trati v americkém středisku Aspen ve státě Colorado. Slalom tam v rámci Světového poháru vyhrála loni i předloni. A pochopitelně by v téhle sérii ráda pokračovala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžařka Šárka Záhrobská | Foto: Tomáš Lisý

Náročná trať s ledovým povrchem a celkově těžké podmínky, které české závodnici vyhovují. To jsou základy, na kterých Šárka Záhrobská postavila své úspěchy v Aspenu. Tohle americké středisko stále zůstává jediným, kde dokázala během své kariéry vyhrát závod Světového poháru.

Její vztah s tamním zimním střediskem ale nebyl vždycky idylický.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šárka Záhrobská zaútočí v Aspenu na hattrick

"S Aspenem jsme se ze začátku neměli moc rádi, ale nakonec jsme se velmi skamarádili. Je tam opravdu obtížná sjezdovka, pro obří slalom je nejtěžší, na které jsem dosud závodila. Velmi náročná je i slalomová trať, navíc organizátoři si dají záležet, že je vždy úplně ledová. Tím je to ještě obtížnější," říká slalomářka z Prahy.

Náročnost sjezdovky ji ale rozhodně nevadí. Po úvodním slalomu sezóny ve finském Levi totiž naopak žehrala na přílišnou jednoduchost závodu.

Tréninky v Zemi Lásky

Do Aspenu se těší, ale desetidenní přípravu po příletu z Evropy absolvuje Záhrobská se svým týmem jinde, mimo jiné i ve Vailu, domovském městě vládkyně sjezdového lyžování posledních let Lindsey Vonnové.

"Nejsme přímo ve středisku, ale asi o 150 mil jinde, ve středisku Loveland, kde trénujeme a také se aklimatizujeme na závody. Osmihodinový časový posun je velký a vždy mi tak týden trvá, než se tělo srovná," vypočítává Šárka Záhrobská.

Aklimatizaci už má zdárně za sebou, tréninkové dávky už skoro také a v sobotu večer středoevropského času se v Aspenu postaví na start obřího slalomu. Ten chce letos postupně vypilovat, ale pozornost si žádá hlavně nedělní slalom speciál. Útok Šárky Záhrobské na aspenský hattrick začne po osmnácté hodině našeho času, druhé kolo se jede od devíti večer.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme