Šárku Záhrobskou propustili z nemocnice, čeká ji rehabilitace

Česká lyžařka Šárka Záhrobská byla už koncem minulého týdne propuštěna z nemocnice, kde jí lékaři předminulou středu operativně odstranili nezhoubný nádor pod mozkem. Čeká ji rekonvalescence a postupná rehabilitace. Organismus zkusí více zatěžovat postupně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šárka Záhrobská | Foto: Česká sportovní

„Po třech týdnech strávených v nemocnicích už jsem se moc těšila domů. Člověk si najednou uvědomí, jaké je to prima, když nemusí celý den ležet v posteli a najíst se může u stolu,“ ulevilo se Šárce Záhrobské.

„Nyní mě čeká postupné, velmi pomalé a velmi opatrné zvyšování zátěže. Určitě nechci nic přehnat a uspěchat. Jsem ráda, že už v pátek začnou olympijské hry, alespoň budu mít doma o napínavou zábavu postaráno, už teď se moc těším,“ vzkázala česká lyžařka přes svou zastupující agenturu.

Bronzová medailistka z olympiády ve Vancouveru byla v nemocnici hospitalizována na začátku července, lékaři ji dokonce na několik dní uvedli do umělého spánku. Poté jí při operaci odstranili nezhoubný novotvar podvěsku mozkového (hypofýzy).

Tým kolem Šárky Záhrobské věří, že se dá česká lyžařka rychle do pořádku, i proto se zatím nemění její plán přípravy na novou sezonu, i když zatím není jasné, kdy by se mohla vrátit k tréninku.

Karel Tejkal, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru