Schieldová po roce opět ovládla ve SP celkové pořadí slalomu

Rakouská lyžařka Marlies Schildová obhájila ve Světovém poháru malý křištálový glóbus za slalom. Dva závody před koncem disciplíny jí k tomu stačilo i třetí místo v německém Ofterschwangu. Vyhrála Kanaďanka Mielzynská, Šárka Záhrobská obsadila 21. pozici.

Lyžařka Marlies Schildová po slalomu v Ofterschwangu

Lyžařka Marlies Schildová po slalomu v Ofterschwangu | Zdroj: Reuters

Schildové patřilo po prvním kole sedmé místo, když vedla její největší konkurentka v boji o malý křišťálový glóbus Slovinka Mazeová. Ta ovšem druhé kolo nedokončila a umožnila tak Němce získat s předstihem prvenství v hodnocení slalomu.

To vybojovala Marlies Schildová už počtvrté v kariéře, jednou se radovala i z celkového triumfu v klasifikaci Světového poháru.

Na nečekané vítězství dosáhla v Ofterschwangu Erin Mielzynská. Kanaďanka byla po úvodních jízdách pátá, povedené druhé kolo a výpadek Mazeové jí ovšem nakonec pomohly k triumfu.

Pro Mielzynskou je prvenství životním úspěchem, předtím skončila ve Světovém poháru nejlépe dvakrát třináctá. Navíc je po čtyřiceti letech první Kanaďankou, která dokázala vyhrát slalom v tomto prestižním seriálu.

Nedařilo se opět Šárce Záhrobské. Ta figurovala po prvním kole na šestnácté pozici, po druhých jízdách se ale propadla na 21. příčku. V této sezóně získala body teprve popáté a celkově ji patří v hodnocení slalomu 26. místo.

SP ve sjezdovém lyžování v Ofterschwangu (Německo):

Ženy - slalom:
1. Mielzynská (Kan.) 1:53,59 (56,47+57,12), 2. Stieglerová (USA) -0,05 (56,69+56,95), 3. Schildová (Rak.) -0,07 (56,64+57,02), 4. Poutiainenová (Fin.) -0,13 (56,68+57,04), 5. Gagnonová (Kan.) -0,21 (56,88+56,92),...21. Záhrobská (ČR) -1,59 (57,59+57,59)

Průběžné pořadí slalomu (po 8 z 10 závodů): 1. Schildová 660 b., 2. Mazeová (Slovin.) 361, 3. Kirchgasserová (Rak.) 334, 4. Poutiainenová 320, 5. Zettelová (Rak.) 305, 6. Hansdotterová 222, ...26. Záhrobská 71

Průběžné pořadí SP (po 31 z 37 závodů): 1. Vonnová (USA) 1708, 2. Mazeová 1214, 3. Höflová-Rieschová 1075, 4. Görglová (Rak.) 914, 5. Mancusová (USA) 823, 6. Fenningerová (Rak.) 814, ...67. Záhrobská 71

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít