Sdruženář Churavý obsadil v úvodním závodě MS 12. místo

Český sdruženář Pavel Churavý obsadil v úvodním závodě na mistrovství světa ve Val di Fiemme 12. příčku. Podruhé v kariéře se z titulu světového šampiona radoval Jason Lamy Chappuis z Francie.

sdruženář Pavel Churavý

sdruženář Pavel Churavý | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Pavel Churavý startoval do běžecké části závodu z 15. pozice, kterou vybojoval ve skokanské čísti. Na lídra v té chvíli ztrácel minutu a půl. Na desetikilometrové trati pak zvládl si o tři místa polepšit.

„Po tom, co bylo na skoku, jsem s tímhle spokojený, chtěl jsem víc, abych byl po skoku do desítky, abych měl o co bojovat. Nakonec se ale ukázalo, že i tak jsem se dokázal vyhecovat a dojel jsem aspoň v té patnáctce. Navíc mi nebylo úplně nejlíp, doktor mi pomohl, taky mu musím poděkovat, stejně jako servisu, měl jsem fantastické lyže,“ řekl po závodě Churavý.

Ve finiši závodu si to rozdalo kvarteto závodníků, z nichž nejvíce sil měl nakonec Francouz Lamy Chappuis. Druhý skončil Mario Stecher z Rakouska a třetí Němec Björn Kircheisen.

00:00 / 00:00

Po závodě mluvil se sdruženářem Pavlem Churavým reportér Tomáš Kohout

Francouz Lamy Chappuis získal svůj první titul mistra světa před dvěma lety v Oslu v závodě na velkém můstku, dnešní zlato je jeho už čtvrtá medaile z mistrovství světa.

Ostatním českým reprezentantům se ve Val di Fiemme nedařilo. Miroslav Dvořák, největší česká naděje, obsadil až 41. místo, když se mu kvůli špatným podmínkám nepovedla hned úvodní skokanská část, z níž si v běhu polepšil jen o dvě příčky. Na 43. pozici se umístil Petr Kutal, Tomáš Slavík byl 37..

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Val di Fiemme:

Severská kombinace (střední můstek): 1. Lamy Chappuis (Fr.) 29:13,2, 2. Stecher (Rak.) -0,2, 3. Kircheisen -0,3, 4. Frenzel (oba Něm.) -0,5, 5. Klemetsen (Nor.) -16,2, 6. Kato (Jap.) -24,7, 7. Jelenko (Slovin.) -32,3, 8. Bieler (Rak.) -35,5, 9. A. Watabe (Jap.) -36,0, 10. Krog (Nor.) -47,4, ...12. Churavý -55,7, 37. Slavík -2:24,2, 41. Dvořák -3:09,7, 43. Kutal (všichni ČR) -3:42,5.

Tomáš Kohout, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít