Sdruženář Dvořák byl na SP v Almaty šestý, vyhrál Kircheisen

Český sdruženář Miroslav Dvořák vyrovnal druhý nejlepší výsledek českých reprezentantů v sezoně, když v závodě Světového poháru v Almety šesté místo. Zvítězil němec Björn Kircheisen.

sdruženář Miroslav Dvořák

sdruženář Miroslav Dvořák | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Po skokanské části byl Dvořák dvanáctý, skvěle se mu ale vydařila běžecká část, na deseti kilometrech skončil šestý a vylepšil své celkové postavení. Na vítěze ztratil pětadvacetiletý Dvořák necelých 40 vteřin.

Nejlepším umístěním českých sdruženářů v letošní sezoně je čtvrté místo z Schonachu, o které se shodou okolností zasloužil také Miroslav Dvořák.

Na bodované pozice se probojoval také Tomáš Slavík, který skončil na 18. místě s téměř dvouminutovou ztrátou na vítěze.

SP v severské kombinaci v Almaty:

1. Kircheisen (Něm.) 25:09,6, 2. A. Watabe (Jap.) -5,3, 3. Bieler (Rak.) -10,2, 4. Kato (Jap.) -15,3, 5. Seidl (Rak.) -18,6, 6. Dvořák (ČR) -37,8, 7. Denifl -46,9, 8. Druml (oba Rak.) -49,9, 9. Nagai (Jap.) -50,2, 10. J. Watabe (Jap.) -50,6, ...18. Slavík (ČR) -1:57,0.

Průběžné pořadí SP (po 13 ze 17 závodů): 1. Frenzel (Něm.) 754 b., 2. Lamy Chappuis (Fr.) 653, 3. Gruber (Rak.) 568, 4. Moan (Nor.) 559, 5. Edelmann (Něm.) 454, 6. A. Watabe 431, ...12. Dvořák 269, 30. Slavík 86, 34. Churavý (ČR) 67.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít