Sdruženář Dvořák dojel ve SP 23., Lamy Chappuis zatím na titul nedosáhl

Nejlepším umístěním v závodě Světového poháru v severské kombinaci ve finském Lahti bylo pro české barvy 23. místo Miroslava Dvořáka. Z vítězství se po mohutném finiši radoval podruhé v kariéře Nor Jan Schmid. Francouz Jason Lamy Chappuis, který si mohl ve Finsku zajistit obhajobu poháru, doběhl do cíle osmnáctý a tak musel oslavy odložit.

sdruženář Miroslav Dvořák

sdruženář Miroslav Dvořák | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Osmadvacetiletý Schmid, stříbrný a bronzový medailista z MS 2009 v Liberci, figuroval po skoku až na 12. příčce. Ovšem výbornou jízdou a především výkonem v cílové rovince si zajistil prvenství. Za ním dojela německé trio Tino Edelmann, Johannes Rydzek, Björn Kircheisen.

Průběžně druhý muž celkového hodnocení Japonec Akito Watabe doběhl osmý a snížil tak náskok průběžně vedoucího závodníka Lamy Chappuise. I zbylí dva čeští reprezentanté si dojeli pro body. Tomáš Slavík byl devětadvacátý, těsně za ním finišoval pro jeden bod Pavel Churavý.

Závody v Lahti provázelo nepříznivé počasí. Silný vítr nejprve v pátek znemožnil dokončení soutěže dvojic, ani dnes dopoledne se kvůli němu nedalo skákat, a tak sdruženáři nakonec do běžecké části odstartovali podle výsledků čtvrtečního provizorního kola.

Závod SP v severské kombinaci v Lahti (Finsko):
1. Schmid (Nor.) 23:43,4, 2. Edelmann -4,3, 3. Rydzek -5,2, 4. Kircheisen (všichni Něm.) -12,8, 5. Klemetsen -16,1, 6. Moan (oba Nor.) -16,4, 7. Fletcher (USA), 8. A. Watabe (Jap.) oba -16,5, 9. Kokslien (Nor.) -18,7, 10. Gruber (Rak.) -20,6, ...23. Dvořák -1:40,4, 29. Slavík -1:57,2, 30. Churavý (všichni ČR) -1:57,4

Průběžné pořadí SP (po 21 z 23 závodů): 1. Lamy Chappuis (Fr.) 1266 b., 2. A. Watabe 1102, 3. Kokslien 901, 4. Pittin (It.) 724, 5. Gruber 693, 6. Kircheisen 669, ...31. Slavík 124, 32. Dvořák 123, 39. Churavý 54, 52. Vodseďálek (ČR) 13

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít