Sdruženář Dvořák si vylepšil v Oslu maximum sezony na 10. místo

Nejlepší výsledek sezony zaznamenal v závodu Světového poháru sdruženářů Miroslav Dvořák. V norském hlavním městě Oslu doběhl na 10. příčce. Korunovace lídra hodnocení SP Francouze Lamy Chappuise se opět oddaluje, rozhodne se až v závěrečném sobotním finále.

sdruženář Miroslav Dvořák

sdruženář Miroslav Dvořák | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Miroslav Dvořák byl po skokanské části až 24., ale třetí nejrychlejší běžecký čas mu zajistil posun až na konec elitní desítky, a dostál tak svému slibu po 13. místě z Liberce, kdy vyhlásil, že skončí do konce sezony jednou v desítce nejlepších. Moc času už mu nezbylo v sobotu je totiž na programu finále.

A právě sobotní závod rozhodne o vítězi Světového poháru. Watabe výhrou snížil náskok Lamyho Chappuise v čele pořadí na 72 bodů, když lídr dnes skončil 23. Japonec dnes v Oslu vyhrál skok a v běžecké části náskok udržel. Druhý skončil Nor Mikko Kokslien.

Další z českých sdruženářů Tomáš Slavík se po 19. pozici ve skoku propadl na 27. místo. Pavel Churavý byl poslední po skoku ani po běhu se nic nezměnilo.

Závod SP v severské kombinaci v Oslu:

1. A. Watabe (Jap.) 26:21,4, 2. Kokslien (Nor.) -7,9, 3. Gruber (Rak.) -9,6, 4. Graabak (Nor.) -32,7, 5. Kircheisen -42,5, 6. Frenzel -47,4, 7. Edelman (všichni Něm.) -53,1, 8. Storlien (Nor.) -56,4, 9. Bieler (Rak.) -59,3, 10. Dvořák -1:00,3, ...27. Slavík -2:21,2, 50. Churavý (všichni ČR) -5:58,0

Průběžné pořadí SP (po 22 z 23 závodů): 1. Lamy Chappuis (Fr.) 1274 b., 2. A. Watabe 1202, 3. Kokslien 981, 4. Gruber 753, 5. Pittin (It.) 724, 6. Kircheisen 714, ...28. Dvořák 149, 32. Slavík 128, 40. Churavý 54, 52. Vodseďálek (ČR) 13

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít