Sdruženář Dvořák skončil 17. na MS, zlato patří Rakušanu Gruberovi

Sdruženář Miroslav Dvořák obsadil na mistrovství světa ve švédském Falunu 17. příčku. Po skoku si v běžecké části polepšil o pět pozic. Naopak Tomáš Portyk z jedenáctého místa klesl na konečnou 29. pozici. Mistrem světa se stal Rakušan Bernhard Gruber.

Tomáši Portykovi patří v závodě sdruženářů na MS ve Falunu po skokanské části 15. příčka | Zdroj: ČTK

Po skocích měl k nejlepšímu českému výsledku nakročeno junior Portyk. Na velkém můstku ve Falunu přistál na 126 metrech a na desetikilometrový běh vystartoval jako jedenáctý se ztrátou 38 sekund na vedoucího Grubera.

„Jeden dobrý skok, co jsem tady udělal a zrovna to vyšlo, takže doufám, že teď se poperu i s během a nějak to dobře dopadne,“ svěřil se po skokanské části Portyk, který ovšem v běhu na nejlepší nestačil. Do cíle doběhl s více než dvouminutovou ztrátou na vítěze.

Naději na slušný výsledek měl po skoku i Dvořák. Za 125 metrů byl průběžně dvaadvacátý a na běžeckou trať se vydal s minutovým mankem na první místo. Sedmadvacetiletý sdruženář ve druhé části závodu ubral ze ztráty třináct vteřin a v konečném pořadí obsadil 17. příčku.

„V běhu jsem se cítil určitě lépe. Škoda skoku, mohl jsem bojovat ve skupině vpředu. V posledním kole jsem ani nespolupracoval, stačilo mi jet za dvěma soupeři, už jsem toho plné zuby,“ řekl po závodu Dvořák.

Další dva čeští reprezentanti skončili až v závěru startovní listiny. Petr Kutal doběhl devětatřicátý a Lukáš Rypl skončil o šest míst za ním.

Gruber, který se ve Falunu postaral o první titul pro Rakousko, vyhrál o 12 setin před Francouzem Francoisem Braudem. Bronz patří a šampionovi ze středního můstku Johannesu Rydzekovi z Německa.