Sdruženář Dvořák skončil třetí v závodu SP v Almaty

Český sdruženář Miroslav Dvořák se poprvé v kariéře dostal ve Světovém poháru na stupně vítězů. V dnešním závodě, do kterého startoval po skoku z osmého místa, vybojoval v Almaty třetí místo. Vyhrál Christoph Bieler z Rakouska.

sdruženář Miroslav Dvořák

sdruženář Miroslav Dvořák | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Dvořákovi pomohlo k životnímu úspěchu i to, že v Almaty nestartoval nikdo ze sdruženářské špičky, závodníci dali raději přednost přípravě na nadcházející světový šampionát ve Val di Fiemme.

Ve skokanské části se Dvořákovi podařilo 128 metrů a do běžecké části závodu vybíhal z osmé pozice s dvaadvacetivteřinovou ztrátou na třetí místo. Už po pěti kilometrech se českému sdruženáři podařilo dojet závodníky bojující o bronz a posléze je předjet.

Vítězný Bieler si užil tzv. oneman show, v čele závodu byl od začátku do konce, druhý Japonec Akito Watabe na něj ztratil pět vteřin. Dvořák už měl zhruba tři kilometry před cílem jistotu zisku bronzu.

Další český zástupce na startu Tomáš Slavík byl v Almaty jedenáctý. V čele průběžného pořadí zůstal němec Eric Frenzel, Dvořák se posunul na devátou příčku.

SP v severské kombinaci v Almaty:

1. Bieler (Rak.) 25:31,0, 2. A. Watabe (Jap.) -4,4, 3. Dvořák (ČR) -17,5, 4. Morweiser -26,4, 5. Kircheisen (oba Něm.) -30,2, 6. Seidl (Rak.) -36,7, 7. Kato (Jap.) -36,8, 8. Druml (Rak.) -42,1, 9. Bösl (Něm.) -45,7, 10. Denifl (Rak.) -54,1, 11. Slavík (ČR) -54,2.

Průběžné pořadí SP (po 14 ze 17 závodů): 1. Frenzel (Něm.) 754 b., 2. Lamy Chappuis (Fr.) 653, 3. Gruber (Rak.) 568, 4. Moan (Nor.) 559, 5. A. Watabe 511, 6. Edelmann (Něm.) 454, ...9. Dvořák 329, 32. Slavík 110, 36. Churavý (ČR) 67.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít