Sdruženář Rydzek obhájil titul na středním můstku, Dvořák byl 28.

Německý sdruženář Johannes Rydzek obhájil ve finském Lahti titul mistra světa v závodu se skokanskou částí na středním můstku. Nejlepší z českých reprezentantů byl Miroslav Dvořák, který desetikilometrový běh dokončil na 28. místě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Johannes Rydzek má z Lahti první zlatou | Zdroj: Reuters

Druhý za Rydzekem skončil vítěz skokanské části Eric Frenzel a naprostou německou dominanci potvrdili třetí Björn Kircheisen a čtvrtý Fabian Riessle.

Češi ztratili šanci na lepší umístění už ve skokanské části. Dvořák vybíhal z 37. místa a jeho konečné 28. místo je o dvě příčky lepší než předloni ve Falunu. Tomáš Portyk skončil čtyřicátý, nováčci na MS Jan Vytrval a Lukáš Daněk obsadili 48. a 50. místo.

Rydzek vyrazil do běžecké části 14 sekund po Frenzelovi, ale brzy ho dostihl a prvních pět kilometrů absolvovali spolu. Při výjezdu ze stadionu do druhé půlku běhu Rydzek v kopci nastoupil, krajanovi ujel a cílem projel bezpečně jako vítěz.

O bronz jelo skoro celý závod třináct sdruženářů, ale většinou se o tempo starali Němci. Kircheisen s Riesslem skupině v posledním kole po dvou razantních nástupech ujeli a první jmenovaný získal pátý individuální cenný kov z MS.

Pětadvacetiletý Rydzek zvítězil předloni ve Falunu a nyní je po deseti letech prvním sdruženářem, který na středním můstku obhájil titul. V roce 2007 v Sapporu završil jeho krajan Ronny Ackermann na středním můstku zlatý hattrick.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Lahti (Finsko):
Severská kombinace (střední můstek/běh 10 km):
1. Rydzek 26:19,6, 2. Frenzel -14,9, 3. Kircheisen -30,0, 4. Riessle (všichni Něm.) -32,2, 5. A. Watabe (Jap.) -32,3, 6. Braud (Fr.) -36,0, 7. Gruber -39,1, 8. Orter (oba Rak.) -40,3, 9. Hirvonen (Fin.) -45,1, 10. Krog (Nor.) -45,3, ...28. Dvořák -2:07,1, 40. Portyk -3:09,0, 48. Vytrval -4:39,5, 50. Daněk (všichni ČR) -5:26,4.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme