Sdruženář Slavík byl na SP v Liberci 19., vyhrál Japonec Watabe

Český sdruženář Tomáš Slavík skončil v závodě Světového poháru v Liberci na 19. místě. Na body dosáhl ještě Miroslav Dvořák, který obsadil 28. příčku, když do běžecké části závodu startoval až jako čtyřiačtyřicátý. Pavel Churavý dokončil závod jako jednatřicátý. Vyhrál Japonec Akito Watabe.

Francouz Jason Lamy Chappuis (v popředí) stíhán Mario Stecherem a Bryanem Fletcherem v závodě SP v Liberci | Zdroj: Reuters

Nejlepším českým výsledkem tohoto víkendu tak zůstává včerejší třinácté místo Miroslava Dvořáka. Pavel Churavý skončil v obou závodech shodně těsně za bodovanou třicítkou. Slavíkovi se dnes oproti včerejšku více dařilo, včera totiž po nevydařeném skoku do běžecké části ani nenastoupil.

Pavel Churavý ale zůstává nejlepším českým skokanem mezi sdruženáři, do běžecké části startoval z jedenácté pozice, kterou ale bohužel neudržel.

Japonec Akito Watabe stále živí naděje na celkové prvenství ve Světovém poháru, v únoru vyhrál už třetí závod a na vedoucího závodníka průběžného pořadí Francouze Lamyho Chappuise, který dnes skončil druhý, ztrácí 183 bodů.

SP v severské kombinaci v Liberci:

1. A. Watabe (Jap.) 26:17,2, 2. Lamy Chappuis (Fr.) -18,2, 3. Stecher (Rak.) -27,1, 4. Fletcher (USA) -54,0, 5. Klemetsen (Nor.) -57,2, 6. Bieler (Rak.) -1:01,0, 7. Edelamann (Něm.) -1:03,3, 8. Demong (USA) -1:05,0, 9. Kokslien (Nor.) -1:09,9, 10. Runggaldier (It.) -1:10,3, ..19. Slavík 1:43,0, 28. Dvořák -2:16,8, 31. Churavý -2:34,4, 41. Vodseďálek -3:45,2, 43. Havránek -4:21,5, 50. Jančík -5:54,6, ...Rypl (všichni ČR) nedokončil běh.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 23 závodů): 1. Lamy Chappuis 1253 b., 2. A. Watabe 1070, 3. Kokslien 872, 4. Pittin (It.) 724, 5. Gruber (Rak.) 667, 6. Frenzel (Něm.) 647, ...30. Slavík 122, 32. Dvořák 115, 39. Churavý 53, 52. Vodseďálek 13.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít