Sdruženáři Dvořák a Portyk útočili na stupně vítězů, skončili o 7 desetin pátí

Čeští reprezentanti v severské kombinaci výrazně vylepšili osmé místo v závodě dvojic z nedávného mistrovství světa ve Falunu. Ve finském Lahti doběhli těsně pátí, jen o necelou sekundu za třetím Norskem. Vyhrálo německé duo Johannes Rydzek, Fabian Riessle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítězství německé dvojici zajistil Johannes Rydzek | Zdroj: Reuters

Už ve skokanské části ukázali čeští sdruženáři velké ambice, 116 a půl metru Tomáše Portyka a o sedm metrů kratší pokus Miroslava Dvořáka zařadili českou dvojici na šesté místo a přisoudilo jim ztrátu 56 sekund.

Ve štafetě na dvakrát 7 a půl kilometru se spojila velká skupina bojující o stupně vítězů a Češi v ní nechyběli, závěr ale nejlépe zvládl Němec Johannes Rydzek, který se se svým kolegou Riesslem raduje z vítězství o 10 sekund před francouzskou dvojicí Sebastian Lacroix, Jason Lamy Chapuis.

V souboji o třetí místo bohužel Nor Haavard Klemetsen přesprintoval Miroslava Dvořáka a odsunul českou dvojici z medailových pozic. Cílová kamera rozhodla, že se před Čechy dostala ještě druhá francouzská štafeta.

Závod SP v severské kombinaci - sprint dvojic:
1. Riessle, Rydzek (Něm.) 30:39,0, 2. Lacroix, Lamy Chappuis (Fr.) -10,9, 3. Krog, Klemetsen (Nor.) -11,2, 4. Laheurte, Braud (Fr.) -11,9, 5. Portyk, Dvořák (ČR) -11,9, 6. Bieler, Klapfer (Rak.) -12,9.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme