Sdruženáři se nechtějí v neúspěších rýpat, věří ve změnu na velkém můstku

Ani sluníčko, ani dobré výsledky, ani pohoda. Takové je rozpoložení českých sdruženářů na mistrovství světa. Jen Pavel Churavý si z nich zatím neutrhl ostudu. V individuálním závodě na středním můstku skončil dvanáctý a stejné umístění zařídil i týmu, který vytáhl z poslední pozice o dvě příčky výš. Zato hlavně Tomáši Slavíkovi a Miroslavu Dvořákovi není do zpěvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslavu Dvořákovi se skokansky úvodní závod v severské kombinaci na MS nevydařil

Miroslavu Dvořákovi se skokansky úvodní závod v severské kombinaci na MS nevydařil | Zdroj: Reuters

Zrovna se vrátili z krátké procházky po Zianu di Fiemme, kde na šampionátu bydlí. Oba měli v ruce lehkou igelitku s pár drobnostmi z místního obchodu. Ne, neléčili splín nakupováním. Měli volné dopoledne, tak se jen nechtěli nudit na hotelu.

"Teď jsme se byli podívat aspoň na chvilku ve městě, koupil jsem pohled, abych poslal domů vzpomínku. Spíš to ale bude odpočinkový rytmus, nic vážného neplánujeme," říkal Tomáš Slavík a výjimečně se skutečně od srdce usmál. Jinak byl jeho výraz - i s tím úsměvem - spíš hořký.

"S tim, že tady nebudu do třicátého místa, jsem určitě nepočítal. Na úvod zklamání, na to se ani nedá říct nic jiného. Teď se v tom ale nebudu rejpat, to by bylo zbytečné. Budu doufat, že na velkém můstku budu skákat jako poslední měsíce a budu moct bojovat o tu patnáctku," prohlásil Tomáš Slavík, kterého naštvalo 37. místo z úvodního závodu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S českými sdruženáři mluvil i o nakupování a vínu Tomáš Kohout

Ještě hůře dopadl Miroslav Dvořák. Čekalo se od něj, že by mohl být černým koněm. Místo toho skončil 41.

"Čekal jsem, že po třetím místě v Almaty tady nebudu úplně v top formě, ale že to bude takhle špatné, to mě zase překvapilo. Je to moje nejhorší umístění, takže zklamání. Na velkém můstku se to budu snažit vylepšit. Snad půjde skok lépe a běžecky nevím, nedokážu říct, jestli to bude lepší. Jsou ale ještě tři dny do závodu, tak se snad dám do kupy a bude to i v běhu lepší," doufá Miroslav Dvořák.

S Tomášem Slavíkem se shoduje i v tom, že prodělaná viróza na jejich výkon velký vliv neměla, protože pokazili už skokanskou část.

"Úplně dobře mi samozřejmě také nebylo, ale určitě bych výsledek viróze nepřičítal. Mě to zas až tak zase nepoložilo. Ve skoku jsem si za to mohl sám a ve stopě to bylo odpovídající tomu, co jezdim celou sezonu," uvažuje Slavík.

Místo sluníčka a vínečka sníh a abstinence

A co teď s tím? Nejdříve zmíněný odpočinek a hned pak se pustit do tréninku. Vzhledem k nemoci nemohli na neúspěch zapomínat třeba ani u skleničky italského červeného…

"Zrovna to víno se k tomu úplně nehodilo. Itálii jsem si představoval trochu jinak, sluníčko a vínečko, ale zatím je to snih a bez vínečka," usmívá se Tomáš Slavík.

K tomu lze jen dodat: A bez dobrých výsledků, které snad přijdou v závodech na velkém můstku.

Tomáš Kohout, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme