Šéf můstků v Harrachově Otakar Jiroutek plaší vítr, Maturu by rád viděl na ‘bedně‘

Fanoušci českých skokanů na lyžích se konečně dočkali a o tomto víkendu mohou povzbudit svoje oblíbence na domácím můstku. A jako bonus dostanou to, že se v Harrachově závodí na mamutím můstku, tedy v letech na lyžích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příprava můstku HS142 na SP v Harrachově | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Zkušební kolo je v plánu od půl třetí a první závodní v 16 hodin, ale můstek se nenachystá sám. Přípravu má na starosti šéf Adidas Areny Otakar Jiroutek.

Jak moc se vám ulevilo, že se kvalifikace sice ve složitých podmínkách odskákala už včera a není na programu třeba za několik minut?

Je to velmi dobře, protože tím jsme ukázali, že můstek byl velmi dobře připraven a že i v těch složitých deštivých podmínkách se nám podařilo odskákat celou kvalifikaci. Až na deset posledních skokanů, kteří měli velmi složitou situaci, tak si myslím, že byla kvalifikace povedená. Pro ty, kteří se na to koukali v televizi, to byla dobrá pozvánka, aby se přišli podívat sem do Harrachova na lety.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf Adidas Areny v Harrachově Otakar Jiroutek před závodem SP v letech na lyžích

Včera panovalo v Harrachově k letcům na lyžích, ale i k divákům a všem ostatním dost nevlídné počasí. Jak je tam teď a hlavně: jak má být odpoledne při závodu?

Vrací se opět chladno, přes noc napadlo asi sedm centimetrů nového sněhu, který urolbujeme na té stráni a připravíme znovu nájezdovou stopu. Mírně popadává sníh, ale mělo by být slušné počasí. Závod začíná v 16 hodin a to by mělo být kolem -1 stupně Celsia. Můžeme se těšit, že to proběhne lépe než včera.

Jak těžké bylo pro partu vašich lidí udržet ve včerejším dešti se sněhem můstek kvalitně připravený? A co pro to budete dělat ještě dnes před závodem?

Nejhorší bylo udržet nájezdovou stopu, protože hrana stolu je v 840 metrech nad mořem a tady dole pršelo. Déšť by ani tak nevadil, ale nahoře už to padalo se sněhem.Tak jsme museli s pomocí fukarů vyfukovat stopu. Na 110 metrech délky udržovat stopu, aby měl každý závodník dobré podmínky, to bylo velmi složité.

Skokani na lyžích Hájek a Koudelka měli po kvalifikaci v Harrachově rozdílné pocity

Číst článek

Nebojíte se, že při všem úsilí se může přihnat nějaká dešťovo-sněhová přeháňka a létat se prostě nebude moci?

Nemám strach ani z toho sněhu, protože jsem koukal na prognózu počasí ať už na norském či polském serveru, tak sníh by neměl být žádný, ale když se začíná ochlazovat a protrhává se oblačnost, tak většinou začíná foukat. Teď tady je ale nádherně a nehne se ani větývka.

Vzhledem k tomu, že se nestaráte jenom o můstek v Harrachově, ale také se kolem skoků pohybujete a oba vaši synové trénují reprezentační týmy, je na místě i otázka na váš tip. Jak to podle vás dnes dopadne a probojuje se třeba Jan Matura na stupně vítězů?

Musíme si to všichni přát, protože je to výborný skokana, má super formu. Byla by to krásná třešnička na dortu, kdyby se mu podařilo stát na stupních vítězů. Podmínky v nových kombinézách jsou velice složité. Pak už záleží na štěstí a na tom, jaký má skokan na hraně vítr. Myslím si, že Jan Matura do desítky bude. Kdyby mu přálo štěstí, mohl by být do třetího místa.

Vladimír Kroc, Tomáš Kohout, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme