Šéftrenér českých biatlonistek Šikola bere umístění ve štafetě do 8. místa

Z prvního štafetového závodu na mistrovství světa získali čeští biatlonisté bronz. Dnes se jede v Novém Městě na Moravě druhá štafeta, tentokrát ryze ženská. Na trať 4x6 kilometru se vydá české kvarteto ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jitka Landová a Barbora Tomešová. Závod startuje v 17 hodin a 15 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reportér Tomáš Kohout a trenér Jindřich Šikola v uvolněné atmosféře poté, co si při rozhovoru prohodili role | Foto: archiv Tomáše Kohouta

Základní cíl českých biatlonistek je skončit do osmého místa. Cokoli blíže medailím bude trenér Jindřich Šikola brát jako vítězství. Letošní výsledky české ženské štafety napovídají, že osmá příčka je možná ještě optimistický cíl. Češky mají na kontě 10., 11., 15., ale také jedno senzační 3. místo z úvodního SP v Ruhpoldingu.

Trenér Jindřich Šikola rád motivuje své svěřenkyně nejrůznějšími sázkami. Mezi jeho nejznámější, které prohrál, patří prohra s Veronikou Vítkovou. Té jakožto truhlář musel za výsledky v loňské sezoně vyrobit nové skříně.

Před již zmíněnou štafetou v Ruhpoldingu, do té doby ženský výběr dlouho takový úspěch neměl, prohlásil, že pokud skončí na stupních vítězů, sežere svoji čepici. Na to ještě nedošlo. Snad prý po sezoně a jen symbolicky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Štafetou biatlonstek dnes v Novém Městě na Moravě pokračuje MS

„Dnes žádná sázka nebude, protože už jsem si zavařil hlavu, když jsem prohlásil, že eventuálně při dojetí Gábiny do třetího místa v závodě s hromadným startem s ní budu zpívat. Teď kdyby ještě nějaká sázka byla, musel bych už utéct do lesa,“ vysvětluje Jindřich Šikola.

Motivace navíc opět přijde na řadu zítra a ve hře je duet Gabriely Soukalové s Jindřichem Šikolou. Měla by to být Hříšná těla křídla motýlí od Anety Langerové. To všechno před novoměstskými tribunami.

Titul v ženské štafetě na světovém šampionátu obhajují Němky, těm se však na Vysočině tolik nedaří. Favoritkami jsou proto hlavně Norky, Rusky a výborně jezdí rovněž Ukrajinky.

Hanka Shánělová, Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme