Šéftrenér Rybář na čas opustil biatlonisty, dohlíží na organizaci univerziády

V kazašském Almaty začala univerziáda, tradiční mezinárodní soupeření vysokoškoláků. Českou republiku tam reprezentuje několik desítek sportovců v čele s krasobruslařem Michalem Březinou. Co nejlepší výkon se tam snaží podat také biatlonový trenér Ondřej Rybář - i když v jiné roli než obvykle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Rybář bude sledovat stíhací závod na dálku z Čech | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Před 16 lety v polském Zakopaném a před 14 v italském Tarvisiu Ondřej Rybář dokonce závodil. „To už ani nevím. Je to tak dávno, že je těžké vzpomínat. Nebyl to žádný úchvatný výsledek, který by byl na pódiu nebo v první desítce,“ směje se.

Ale ani jako trenér do Kazachstánu neodletěl. V Almaty plní funkci technického delegáta Mezinárodní federace univerzitního sportu FISU. Na starosti má pochopitelně biatlon. „Jde o vedení biatlonu na Univerziádě a kontrola týmu, který tam má na starost organizaci, aby to všechno klaplo a fungovalo.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Rybář se vrací na univerziádu, tentokrát jako delegát

Ondřej Rybář věří, že se to povede, přestože Kazaši nemají valné zkušenosti s pořádáním velkých biatlonových akcí a přestože provázely přípravy univerziády jisté potíže.

„Za krátkou dobu, po kterou se univerziáda připravuje, se vystřídaly tři organizační výboru. Vymění šéfa i všechny ostatní a najednou se začíná odznova. To je asi nejhorší, protože se dostanete na nějaký bod v přípravě a musíte zase vše vysvětlovat,“ zamyslel se český funkcionář.

V Almaty bude závodit čtveřice zatím ještě neproslavených českých biatlonistů, kterým může Ondřej Rybář pomoct i trenérskými radami. Bez nich se teď naopak budou muset obejít čeští reprezentanti, kteří se v italské Anterselvě připravují na mistrovství světa.

„To je věc, kterou nezměním. Neříkám, že mě to těší, ten termín je nešťastný. Ale jsou tam trenéři, Zdeněk Vítek, Michael Málek…,“ ví o svém realizačním týmu u elitních biatlonistů.

Těsně stihne mistrovství světa

A kdyby bylo přece jen potřeba, tak šéftrenér české reprezentace bude i na univerziádě v Kazachstánu na příjmu. Osobně se s dalšími trenéry i závodníky uvidí pravděpodobně až v den, kdy smíšenou štafetou světový šampionát v Rakousku začne.

„Měl bych přejíždět rovnou do Hochfilzenu, protože v Almaty se poslední závod běží 7., hned v noci odlétám a kvůli časovému posunu budu 9. v Rakousku,“ říká šéftrenér českých biatlonistů a aktuálně technický delegát na univerziádě Ondřej Rybář.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme