Sehnat zvučná jména pro lyžařské mistrovství republiky není možné, říká šéf organizátorů Krýzl

Dvacet let, to je po celém světě věk na hranici dospělosti a stejně tak by měl na své návštěvníky působit i závěrečný podnik lyžařské sezony. Mistrovství České republiky v alpském lyžování pořádají ve Špindlerově Mlýně od zítřka do neděle právě podvacáté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kryštof Krýzl v kitzbühelském hotelu.JPG | Foto: Jan Kaliba

Úrovni závodů Světového poháru se sice domácí šampionát nemá šanci přiblížit, ale na druhé straně by tenhle podnik nemělo zkazit ani teplé počasí, ani neúčast nejlepšího českého lyžaře a nejlepší lyžařky.

Ondřeje Banka, který kvůli regeneraci ukončil sezonu předčasně, můžete spatřit lyžovat při čtvrtečním exhibičním závodě Klubu sportovních novinářů v Rokytnici nad Jizerou, pokud mu to zdraví a sponzorské povinnosti při mistrovství republiky dovolí.

Šárku Záhrobskou nikoli, ale ta pro změnu skončila hned po finálovém slalomu Světového poháru ve Schladmingu a teď intenzivně hledá nového trenéra. Oba spojuje to, že na mistrovství republiky se ani jeden z nich neobjeví, a tak se šéf organizačního týmu Aleš Krýzl snaží potenciální diváky lákat na jména zatím méně známá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve Špindlerově Mlýně začne ve čtvrtek mistrovství České republiky v lyžování

"Můžou přijít na velmi nadějné juniorky Káču Pauláthovou, pátou na mistrovství světa juniorů, Andreu Zemanovou, Dubovskou, Volopichovou, které budou bojovat s Míšou Smutnou a Evou Kurfürstovou, a potom na boj kluků mezi Kryštofem Krýzlem, Filipem Trejbalem a Martinem Vráblíkem, na startu bude také nadějný slovenský závodník Adam Žampa," vyjmenoval Krýzl hlavní lákadla pro diváky.

Sehnat známější zahraniční účastníky pro závěrečný podnik sezony se nepodařilo. A nejde ani tak o to, že čtyřdenní akce pracuje s relativně nízkým rozpočtem 700 tisíc korun.

"Sehnat nějaká zvučná zahraniční jména na mistrovství republiky v podstatě vůbec nejde, protože všechny okolní země kromě Rakouska mají své šampionáty ve stejném termínu jako my," vysvětluje Krýzl, proč se organizátoři i diváci musejí spokojit se závodníky domácími nebo z lyžařsky exotických zemí, jako je třeba Nizozemsko.

Šampionát by mohl lákat i Nizozemce

Zrovna tato okolnost je ovšem pro pořadatele příjemná, protože může nalákat do areálu ve Svatém Petru řadu nizozemských turistů, kterých jsou Krkonoše plné.

"Řekl bych, že Špindlerův Mlýn je taková nizozemská kolonie, uvidíme, jestli to přitáhne nějaké jejich diváky," nechá se překvapit Aleš Krýzl, kterého už teď může těšit, že přírodního sněhu je ve Špindlerově Mlýně dost, a tak by neměl být problém s tratěmi jak lyžařského, tak paralelního skikrossového národního šampionátu.

"Z hlediska péče o tratě to nemá žádný vliv, protože skikrosová trať je mimo sjezdovky, na kterých se jede mistrovství republiky. Je to vlastně vedle, takže se to vejde a funguje to docela příjemně," vysvětluje velitel tratí Pavel Lipanský.

Skikrossové závody jsou na programu v pátek a v sobotu, lyžařské mistrovství začíná už ve čtvrtek a končí slalomářskou nedělí.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme