Šest Rusů zemřelo na sjezdovce, kde vyvrcholí seriál Tour de Ski

Program seriálu Tour de Ski v běhu na lyžích zasáhla tragická událost. Šest turistů z jižního Ruska zemřelo v noci při nehodě sněžného skútru v italských Alpách na kopci Cermis, kde Tour de Ski v neděli vyvrcholí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pohled na Val di Fiemme

Pohled na Val di Fiemme | Foto: Jan Kaliba

Všichni tragédii přičítají nezodpovědnosti krajana mrtvých turistů a manažera jednoho z hotelů v této oblasti. Ten zřejmě šest dotyčných a ještě jednoho zraněného na skútru vezl z restaurace právě do svého hotelu.

Vše se odehrálo v noci. Za strojem byly připoutány saně, které ale sloužily pouze k přepravě nákladu nikoliv lidí. Řidič vjel rychle do neosvětlené a uzavřené sjezdovky na Alpe Cermis.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportér Jan Kaliba o tragédii přímo z místa

Všichni se převrátili a padali asi sto metrů. I když byl vrtulník se záchranáři na místě do patnácti minut, tak přežili jen dva z osmi lidí - řidič a další Rus. Ti jsou teď hospitalizováni v nemocnici v Trentu.

Nehoda se stala kousek nad zítřejším cílem Tour de Ski, který je tradičně ve spodní části kopce Cermis. Organizátoři seriálu na celou tragédii zareagovali okamžitě. Hned ráno se sešli se zástupci města i oblasti a zrušili všechny doprovodné akce Tour.

Závody tak nebudou doprovázet koncerty, neměl by se podávat alkohol, ale sportovní program zůstane zachovaný. Před každým ze zbylých závodu Tour de Ski by se měla držet minuta ticha.

Jan Kaliba, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme