Šesté místo na 1 500 metrů Erbanovou hodně bolelo

Všichni sportovci se na 99 procent shodnou, že úspěch hodně bolí. Po dnešku to může potvrdit i rychlobruslařka Karolína Erbanová. Ta vybojovala na trati 1500 metrů na mistrovství světa šesté místo. Jinak specialistka na 1000 metrů zvládla závod v ruském Soči skvěle, ale po dojetí měla mžitky před očima.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlobruslařka Karolína Erbanová s trenérem Petrem Novákem na MS v Heerenveenu | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

„Ono se řekne, že to je jenom o kolo více než kilometr, ale to je tedy pěkně dlouhé poslední kolo,“ usmívala se po závodě Karolína Erbanová, ale po dojetí se docela dost lidí v hale Adler divilo, co to s mladou českou závodnicí je, když ji musel ošetřovat trenér Petr Novák.

„Trochu jsme jí dávali sníh na zátylek, protože říkala, že neví, jestli nebude náhodou zvracet,“ popisuje bezprostřední akci po závodě trenér Petr Novák. Tisíc pět set metrů ujela Karolína Erbanová za jednu minutu a padesát devět celých dvě setiny sekundy, takže hodně rychle.

A s vypjetím všech sil se před poslední zatáčkou musela ještě vyhecovat, aby ji soupeřka Skokovová z Ruska neporazila. Nestalo se, Karolína byla rychlejší o tisicíny. Jak říkají sportovci - záhul.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přímo v Soči natáčel Štěpán Pokorný

Karolína Erbanová jezdí na třech tratích, pětistovce, kilometru a patnáctistovce. Ta, jak už bylo řečeno, je dost náročná, ale zároveň se na ní Karolíně daří. A co víc, prý ji bere jako trénink na svých nejsilnějších tisíc metrů.

„Je to dobrý trénink a když se mi zadaří, tak na ní můžu zajet i lépe než ten kilometr.“ A co třeba jedna ze dvou nejsilnějších tratí Martiny Sáblíkové, tři kilometry?

„Myslím, že takhle to necháme. Tam mě neočekávejte,“ dodává Karolína Erbanová, která se už zítra v ruském Soči představí v rámci mistrovství světa na kilometru. A po ní, přijde druhý vrchol i pro Martinu Sáblíkovou.

Ta po stříbru na třech kilometrech bude o medaili, nejlépe zlatou, bojovat na pětce.

Martin Charvát, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme