Sezona snowboardistky a lyžařky Ledecké je v plném proudu. Přejíždění není ideální, tvrdí její fyzioterapeut

Snowboardistky chodily k dětem držícím tradiční místní papuče a každá si z nich vytáhla své číslo. Ale ta nejlepší – Ester Ledecká – chyběla. Už ve čtvrtek ráno ji ale v italské Carezze čeká kvalifikace na závod Světového poháru v paralelním slalomu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká | Foto: Sport Invest Group

„Nebylo jí nejlíp. Má toho za sebou hodně. Byli jsme v Lake Louis na Světovém poháru na lyžích, takže přejíždění nebylo ideální. Rozhodli jsme se, že bude chvíli odpočívat, aby byla připravená,“ vysvětlil fyzioterapeut Ledecké Jakub Marek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Má za sebou kvalitní přípravu a určitě bude plná sebevědomí, říká o Ester Ledecké její snowboardový trenér Kouřil

Českou snowboardistku netrápí žádný výraznější zdravotní problém, jen je unavená a trochu ji škrábalo v krku. Počasí v italské Carezze navíc není dobré a los probíhal relativně pozdě. Absence při losování čísel není podle jejího trenéra Petra Kouřila nijak zásadní.

„Automaticky dostává do startu kvalifikace šestnáctku. Trať je celkem kompaktní a podmínky by se neměly tolik měnit. Samotný závod je důležitější, kvalifikaci by měla zvládnout i se šestnáctkou,“ myslí si Kouřil, který je zároveň servismanem Ledecké.

Zná ji dost na to, aby odhadl, že do závodů půjde jeho svěřenkyně sebevědomě. „V závodě pojede s čistou hlavou a bude si věřit. Má za sebou kvalitní přípravu a určitě bude plná sebevědomí,“ říká o Ledecké její snowboardový trenér Kouřil. Kvalifikace začne už v italské Carezze 9 hodin.

Tomáš Kohout, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme