Sjezd v superkombinaci na MS ovládl Baumann, Bank je zatím 20.

První část mužské superkombinace na mistrovství světa v alpském lyžování zvládl v rakouském Schladmingu nejlépe domácí závodník Romed Baumann. Ondřej Bank je po sjezdu na 20. místě, Martin Vráblík je o deset míst za ním. Večer je na programu slalom.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Romed Baumann zvládl sjezd na MS ve Schladmingu nejlépe | Zdroj: Reuters

Těžkou zledovatělou trať zvládl Baumann v čase 2:01,38, druhý Aksel Lund Svindal na něj ztratil 14 setin sekundy. Třetí je před slalomem Christof Innerhofer z Itálie. Slalom ale konečným pořadím určitě zamíchá.

Mezi nejlepší slalomáře patří Američan Ted Ligety, který je po sjezdu šestý, k favoritům patří také Chorvat Ivica Kostelič a především domácí závodník Benjamin Raich. Také Ondřej Bank může při vynikajícím výkonu pomýšlet na velmi dobré umístění minimálně v první desítce.

„Před koncem mi došly síly, spodek jsem jel už spíš na jistotu, ale jsem i tak docela spokojený, jel jsem maximum toho, co šlo. Neudělal jsem žádnou větší chybu, jen nahoře ta zatáčka, která mi nešla ani při tréninku, nebyla úplně ideální. Šance tu ale pořád je, jsem ve hře, ale pozice to není taková jako minule,“ naráží Bank v hodnocení sjezdu na minulé mistrovství světa, kde byl po sjezdu pátý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace o výsledcích sjezdu zprostředkoval přímo ze Schladmingu reportér Jan Kaliba

Pro dalšího Čecha Martina Vráblíka je dnešní závod už ve své polovině vrcholným zážitkem kariéry, startoval do něj totiž s číslem 1, a tak dole po sjezdu dobrých deset minut mával tisícům lidí z pódia pro vedoucího závodníka.

„Moc jsem si to užil, věděl jsem, že tam dole budu stát. S tou jedničkou jsem si víc věřil, protože když jezdím se sedmdesátkou, je trať samozřejmě hodně rozbitá,“ usmívá se Vráblík.

Oba čeští závodníci se po sjezdu vydali na hotel, kde se budou připravovat před večerním slalomem. Ten je ve Schladmingu tradičně velmi populární, jede se za umělého osvětlení a s vynikající diváckou kulisou – Rakušané udělají atmosféru o to lepší, že touží po první medaili.

Tereza Jelínková, Petr Král Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme