Sjezdaři Bankovi se tradičně u Bobřího potoka daří

Šárce Záhrobské se úspěšnou sérii v americkém středisku prodloužit nepodařilo, a tak to zkusí jiný český lyžař. Olympijská medailistka ve slalomu se po dvou vítězstvích v Aspenu letos nedostala do nejlepší desítky. Ondřej Bank má pro změnu v oblibě Beaver Creek (Bobří potok pozn. red.), kde se bude v roce 2015 konat mistrovství světa a už dnes tam startuje série tří závodů Světového poháru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank | Foto: Český rozhlas

Ondřej Bank se právě v Beaver Creeku zapsal do historie českého sjezdového lyžování. Před třemi lety tam jako první Čech od rozpadu federace vystoupal na stupně vítězů po závodě některé z alpských disciplín Světového poháru.

Ve středisku, kde měli svého času bydliště třeba americký prezident Ford nebo podnikatel a dobrodruh Fossett, skončil Bank před třemi lety třetí v superkombinaci, tedy závodě složeném z jednoho sjezdu a jedné slalomové jízdy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bank u Bobřího potoka

Dosáhl tam i svého nejlepšího výsledku ve sjezdu, který se v Beaver Creeku pojede právě dnes.

„Chtěl bych bodovat ve všech disciplínách, to je můj hlavní cíl,"říkal Ondřej Bank před sezónou a myslel tím tedy i sjezd, ve kterém se mu ještě nikdy bodovat nepodařilo.

Zmíněné nejlepší umístění z Beaver Creeku, které vyrovnal minulý týden v kanadském Lake Louis, byla třiatřicátá pozice. Výsledky středečního a čtvrtečního tréninku naznačily, že by to dnes mohlo být ještě lepší - pokaždé se vešel do první třicítky.

Ondřej Bank dokazuje, jak komplexním je lyžařem, a lituje, že se letos v Americe nejede superkombinace. V sobotu to bude superG a v neděli obří slalom.

Třicetiletý rodák ze Zábřehu na Moravě si nemůže americké středisko vynachválit - nejen pro lyžařské podmínky. Sympatické je mu třeba i chování pořadatelů, kteří prý nedělají rozdíly mezi jednotlivými týmy a ten skromný český stavějí na roveň třeba obřího rakouského.

Ondřej Bank pojede u Bobřího potoka, jak zní doslovný překlad názvu amerického střediska, s číslem 57 a bude jediným Čechem na startu.

Totéž zažije i Klára Křížová při sjezdu v kanadském Lake Louis. Šárka Záhrobská sice za oceánem zůstala, ale trénuje v Nakisce a nezasáhne do sjezdu dnes ani zítra a vynechá i nedělní superG.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme