Sjezdaři Bankovi se tradičně u Bobřího potoka daří

Šárce Záhrobské se úspěšnou sérii v americkém středisku prodloužit nepodařilo, a tak to zkusí jiný český lyžař. Olympijská medailistka ve slalomu se po dvou vítězstvích v Aspenu letos nedostala do nejlepší desítky. Ondřej Bank má pro změnu v oblibě Beaver Creek (Bobří potok pozn. red.), kde se bude v roce 2015 konat mistrovství světa a už dnes tam startuje série tří závodů Světového poháru.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank

Ondřej Bank | Foto: Český rozhlas

Ondřej Bank se právě v Beaver Creeku zapsal do historie českého sjezdového lyžování. Před třemi lety tam jako první Čech od rozpadu federace vystoupal na stupně vítězů po závodě některé z alpských disciplín Světového poháru.

Ve středisku, kde měli svého času bydliště třeba americký prezident Ford nebo podnikatel a dobrodruh Fossett, skončil Bank před třemi lety třetí v superkombinaci, tedy závodě složeném z jednoho sjezdu a jedné slalomové jízdy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Bank u Bobřího potoka

Dosáhl tam i svého nejlepšího výsledku ve sjezdu, který se v Beaver Creeku pojede právě dnes.

„Chtěl bych bodovat ve všech disciplínách, to je můj hlavní cíl,"říkal Ondřej Bank před sezónou a myslel tím tedy i sjezd, ve kterém se mu ještě nikdy bodovat nepodařilo.

Zmíněné nejlepší umístění z Beaver Creeku, které vyrovnal minulý týden v kanadském Lake Louis, byla třiatřicátá pozice. Výsledky středečního a čtvrtečního tréninku naznačily, že by to dnes mohlo být ještě lepší - pokaždé se vešel do první třicítky.

Ondřej Bank dokazuje, jak komplexním je lyžařem, a lituje, že se letos v Americe nejede superkombinace. V sobotu to bude superG a v neděli obří slalom.

Třicetiletý rodák ze Zábřehu na Moravě si nemůže americké středisko vynachválit - nejen pro lyžařské podmínky. Sympatické je mu třeba i chování pořadatelů, kteří prý nedělají rozdíly mezi jednotlivými týmy a ten skromný český stavějí na roveň třeba obřího rakouského.

Ondřej Bank pojede u Bobřího potoka, jak zní doslovný překlad názvu amerického střediska, s číslem 57 a bude jediným Čechem na startu.

Totéž zažije i Klára Křížová při sjezdu v kanadském Lake Louis. Šárka Záhrobská sice za oceánem zůstala, ale trénuje v Nakisce a nezasáhne do sjezdu dnes ani zítra a vynechá i nedělní superG.

Jan Kaliba, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme