Sjezdy byly až přehnaně náročný, řekl v cíli Ondřej Moravec

Čeští biatlonisté i v Ruhpoldingu potvrdili výbornou formu v úvodu nového roku. Všichni čtyři bodovali. Tomáš Holubec a Ondřej Moravec zajeli nejlepší výsledek v této sezoně Světového poháru. Holubec skončil 32., Moravec 24. Právě Ondřeje Moravce vyzpovídal v cíli reportér Jan Suchan, v té době mu ještě patřilo 22. místo a Tomáš Holubec byl ještě na trati.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlon | Foto: Torino 2006

Ondro, zatím v cíli 22. místo, je to pro vás povedený závod?
"Asi jo, se střelbou jedna jedna, na začátku škoda chyby na stojce, ta byla daleko. Ještě jsem měl problémy se zásobníky, to ani radši říkat nebudu. Ale jinak jsem spokojený. Jelo se mi dobře, tři kola jsem odjel s Björndalenem, takže si myslím, že to nebylo zlý."

Přehrát

00:00 / 00:00

Sjezdy byly až přehnaně náročný, řekl v cíli Ondřej Moravec

Mluvilo se hodně o náročnosti trati. Jaká byla z vašeho pohledu?
"Mně se jelo dobře, zvládnul jsem to obstojně. Ke konci jsem mohl zrychlovat, takže síly jsem si rozvrhnul tak akorát. Byl těžký sníh, trať je rozhrabaná a do kopce to bylo hodně hluboké. Tím pádem kolo od kola síly ubývají, i sjezdy byly náročný. Až bych řekl přehnaný, ale nikdo z nás nespadl, tak jsem spokojený."

Vypadá to, že tři budete do třicítky. Bude bodovat i Tomáš Holubec, je to dozvuk povedené štafety z minulého týdne z Oberhofu?
"Z mého pohledu určitě. Od Oberhofu se cítím den ode dne líp. Kluci Michal s Jardou mají také výbornou formu, takže výborný výsledek. Hlavně do národů nám to pomůže, to bude pěkný závod, hodně bodů. Můžeme být nad míru spokojení."

Včera jste oslavovali narozeniny Tomáše Holubce, co vám do pití přimíchal, že závod dopadl takhle skvěle pro české barvy?
"Dali jsme si skleničku šampaňskýho a to bylo všechno. Žádný velký oslavy nebyly jako tradičně. Tomáš tady slaví každý rok už x let zpátky. Není to žádná bouřlivá oslava, jedna sklenička, možná si dá někdo ještě pivo, ale to je tak všechno."

A nebudete to po dnešku opakovat před každým závodem?
"Možná bychom měli taky něco zavést. Jako má Lukáš Bauer, který si dává grog, tak my možná budeme pít šampaňský před závodem."

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme