Skiatlon na MS vyhrála Norka Johaugová, Vrabcová-Nývltová doběhla 10.

Závod na dvakrát 7 a půl kilometru klasickou i volnou technikou na MS ve Falunu vyhrála Norka Therese Johaugová před Krajankou Astrid Jacobsenovou. Češka Eva Vrabcová-Nývltová uzavřela první desítku.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Therese Johaugová byla na čele vidět po celý závod, skiatlon na MS nakonec vyhrála

Therese Johaugová byla na čele vidět po celý závod, skiatlon na MS nakonec vyhrála | Zdroj: Reuters

Už v klasickém úseku na 7 a půl kilometru se v čele závodu oddělila skupina, kterou táhla švédská favoritka Charlotte Kallaová. Domácí naděje postupně setřásla většinu soupeřek včetně Norky Marit Björgenové.

Sedmadvacetileté rodačky z Tärendö se držely pouze Therese Johaugová a Astrid Jacobsenová. V jednom z posledních stoupání nastoupila Therese Johaugová a Švédka neměla dostatek sil se frekvenčního běhu soupeřky udržet.

Po čtyřiceti minutách si 26letá Therese Johaugová dojela pro třetí individuální zlato z MS v kariéře. Norský triumf završila v závěrečném sprintu další Norka Jacobsenová, na Charlotte Kallavovou zbyl bronz.

Češka Eva Vrabcová-Nývltová se od začátku závodu držela okolo desátého místa a první desítku nakonec se ztrátou minuty a 43 sekund uzavřela.

Mistrovství světa v klasickém lyžování ve Falunu (Švédsko):
Ženy - skiatlon ženy (2x7,5 km):
1. Johaugová 40:57,6, 2. Jacobsenová (obě Nor.) -5,7, 3. Kallaová (Švéd.) -6,0, 4. Niskanenová (Fin.) -1:05,7, 5. Bleckurová (Švéd.) -1:07,4, 6. Björgenová -1:33,2, 7. Wengová (obě Nor.) -1:41,3, 8. Roponenová (Fin.) -1:41,6, 9. Rydqvistová (Švéd.) -1:43,2, 10. Vrabcová-Nývltová -1:43,8, ...43. Grohová (obě ČR) -6:12,0.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme