Skiatlon na MS vyhrála Norka Johaugová, Vrabcová-Nývltová doběhla 10.

Závod na dvakrát 7 a půl kilometru klasickou i volnou technikou na MS ve Falunu vyhrála Norka Therese Johaugová před Krajankou Astrid Jacobsenovou. Češka Eva Vrabcová-Nývltová uzavřela první desítku.

Therese Johaugová byla na čele vidět po celý závod, skiatlon na MS nakonec vyhrála | Zdroj: Reuters

Už v klasickém úseku na 7 a půl kilometru se v čele závodu oddělila skupina, kterou táhla švédská favoritka Charlotte Kallaová. Domácí naděje postupně setřásla většinu soupeřek včetně Norky Marit Björgenové.

Sedmadvacetileté rodačky z Tärendö se držely pouze Therese Johaugová a Astrid Jacobsenová. V jednom z posledních stoupání nastoupila Therese Johaugová a Švédka neměla dostatek sil se frekvenčního běhu soupeřky udržet.

Po čtyřiceti minutách si 26letá Therese Johaugová dojela pro třetí individuální zlato z MS v kariéře. Norský triumf završila v závěrečném sprintu další Norka Jacobsenová, na Charlotte Kallavovou zbyl bronz.

Češka Eva Vrabcová-Nývltová se od začátku závodu držela okolo desátého místa a první desítku nakonec se ztrátou minuty a 43 sekund uzavřela.