Skiatlon v Lahti vyhráli Cologna a Johaugová

Závody ve skiatlonu v rámci Světového poháru v Lahti vyhráli Švýcar Dario Colgna a Norka Therese Johaugová. Nejlepší z Čechů byl Jiří Magál, který doběhl třicátý.

Švýcar Dario Cologna

Švýcar Dario Cologna | Zdroj: Reuters

Vítěz Tour de Ski Cologna vyhrál třicetikilometrový kombinovaný závod díky nástupu zhruba dva kilometry před cílem. Na druhém místě skončil s odstupem 3,7 sekundy Nor Martin Johnsrud Sundby, třetí byl o další půlsekundu Kanaďan Alex Harvey.

Magál ztratil na Colognu přes dvě minuty a získal bod za 30. místo, Martin Jakš doběhl na 34. pozici. V Lahti nestartoval Lukáš Bauer. Ten kvůli únavové zlomenině paty ukončil sezonu.

Skiatlon žen na 15 km vyhrála Norka Johaugová zvítězila po sólovém závodu a v cíli měla náskok více než deseti sekund před krajankou Marit Björgenovou. Na stupně vítězů je doprovodila reprezentační kolegyně Heidi Wengová, čtvrté místo zbylo na další Norku Kristin Störmer Steiraovou.

Závod nevyšel dosavadní vedoucí ženě SP Justyně Kowalczykové. Polka se sice na klasice pohybovala v popředí, nicméně v běhu volnou technikou se propadla až na osmou pozici. Na Björgenovou tak po dnešku ztrácí 38 bodů. Česká reprezentantka Eva Nývltová obsadila 45. příčku a nebodovala.